OLAYLAR BİLANÇO: 34 YARALI 100 GÖZALTI

Bursa'da çıkan olaylarda aralarında polis memurlarının da bulunduğu 25'i polis 34 kişi yaralandı. Polis ekiplerinin taraftarları dağıtmak için kullandığı göz yaşartıcı gaz, çok sayıda kişiyi etkiledi. Olaylar sonrası 100'ün üzerinde taraftar gözaltına alındı.

OLAYLAR BİLANÇO: 34 YARALI 100 GÖZALTI

BURSA CEHENNEME DÖNDÜ - FOTO GALERİ

Stadyum Kavşağı ve Altıparmak ve Atatürk Caddesi'nde göz yaşartıcı gaza maruz kalan onlarca vatandaş, fenalaştı. Polis memurlarından da astım rahatsızlığı olanlar, gazdan etkilendi. Bölgeye sevk edilen sağlık ekiplari, gazdan etkilenenlere müdahale etti.
Diğer taraftan maçın tehir edildiğinin açıklanması üzerine stadyumdan çıkan taraftarlar da Altıparmak Caddesi üzerinden dağıldılar. Bazı öfkeli taraftarlar, polis ekiplerine taşlı saldırıda bulundu.

Olayların; Beşiktaş taraftarını İpekiş kavşağında bekleyen Bursaspor taraftarından üçünün, alkollü oldukları gerekçesiyle gözaltına alınmak istenmesiyle başladığı iddia edildi. Taraftarların gözaltına alınan 3 kişiyi geri almak için polise mukavemet göstermesi üzerine arbede yaşandığı öğrenildi. Bölgedeki polis ekiplerinin sayısının yetersiz olduğu ve olayların büyümesine etken olunamadığı ifade edildi. Polis ekiplerinin Beşiktaş taraftarlarının geri gönderildiğini anons etmesine rağmen sakinleşmeyen Bursaspor taraftarlarının, "Vali istifa" "Emniyet Müdürü istifa" sloganları attığı bildirildi.
Çıkan olaylarda 25'i polis 34 kişi yaralandığı, yaralıların hastanelerde tedavi altına alındığı öğrenildi. Olaylar sonrası 100'ün üzerinde taraftar gözaltına alındı. Gözaltıların artabileceği belirtildi.
 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!