Olay yaratan iddia

Ahmet Çakar, TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan ve avukat İlhan Helvacı hakkında çok çarpıcı iddialar ortaya attı.

Olay yaratan iddia

Beyaz TV'de yayınlanan 'Derin Futbol' programında UEFA ve CAS tarafından yürütülen şike soruşturmasıyla ilgili konuşan Ahmet Çakar, Fenerbahçe'yi UEFA'ya müfettiş Cornu aracılığıyla Lütfi Arıboğan ve İlhan Helvacı'nın şikayet ettiğini öne sürdü.

Arıboğan ve Helvacı tarafından UEFA yetkilisi Cornu'ya Fenerbahçe kirli, Beşiktaş ve Trabzonspor'un temiz olduğu bilgisi verildiğini ifade eden Çakar, Arıboğan'ın bu bilgiyi doğruladığını da söyledi.

İşte Çakar'ın açıklamları:

CORNU'YA HER ŞEYİ ANLATMIŞLAR

Geçen hafta içi sabah 9'da cep telefonum acı acı çaldı. İsviçre'de yaşayan çok yakın bir arkadaşım kulaklarıyla şahit olduğu bir yemeği anlatıyor. Otel ismi, lokanta ismi ve yenen menüyü açıklıyorum; Yer Lozan, Cenevre'ye yarım saat kırk dakika araba mesafesi. Lozan'ın en lüks otelinin Japonrestoranıdır. 3 tane adam oturuyor. Masada oturanlar Fransızca konuşuyorlar, zaman zamanda İngilizce konuşuyorlar. Arkadaşım menüyü bile almış. Onların yan masasında da benim arkadaşım oturuyor. Masada oturanlardan biri UEFA'nın başmüfettişi Cornu, diğerlerinde birinin adı Lütfü Arıboğan, öbürü de İlhan Helvacı. Ben arkadaşımın dediklerini söylüyorum. Beni de mahkemeye verebilirler. Cornu İstanbul'a geldiğinde, Savcı Mehmet Berk'in hiç bir şey söylemediği, buna mukabil federasyonda görevli 2 kişinin kendisine şifahen Fenerbahçe'nin durumunun vahim olduğunu, Beşiktaş ve Trabzonspor'da hiç bir şey olmadığını söylüyorlar.

SEN BİZDENSİN LÜTFİ

Ama nasıl kandırmış Cornu. Önce söylemek istememişler. Demiş ki; 'Evladım Lütfü. Sen yakışıklı bir Türksün, yaşın müsait seni önümüzdeki dönem UEFA'da görmek isteriz'. Adı İlhan Helvacı... Yolda görsem tanımam. Ve bir kişi daha onun isminin alamamış arkadaşım. Lütfi'ye diyor ki "Sen artık bizdensin, anlat" Lütfi bey İlhan Helvacı ile birlikte anlatıyor.

LÜTFİ ANLATMAYA BAŞLAMIŞ

Lütfi bey başlamış anlatmaya. Lütfi beyin Etik Kurulu'na soktuğu bir avukat varmış ve ismini bilmiyorum, bana anlatılanları anlatıyorum. İsmini bilmiyorum Etik Kurulu raporu sonucunda bir şekilde Fenerbahçe'nin durumunun vahim, Trabzonspor ve Beşiktaş'ta fazla bir şey olmadığı Cornu'ya söylenmiş. Ve Uefa'yı temsil eden Adam adlı bir avukat CAS mahkemesine yapmış olduğu itirazda "Cornu Türkiye'ye gittiğinde iki federasyon yetkilisinin (Lütfi Arıboğan ve İlhan Helvacı) şifayen bunları söylediğini net bir şekilde CAS mahkemesine bildiriyor.

LÜTFİ ARIBOĞAN GÖRÜŞMEYİ DOĞRULADI

Bugün akşam saat 8'de Lütfi Arıboğan'ı aradım. İddiaları anlattım. Ve bunlara ne diyeceğini sordum. Bana 'Evet hocam TFF'ye CAS'tan böyle bir açıklama geldi. Ama o açıklamada sadece ikimizin adı değil, Mehmet Ali Aydınlar'ın da adı geçiyor. Cornu doğruyu söylemiyor' dedi.

ALİ KOÇ İŞİ UYANMIŞ

Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç işe uyanmış. Koç, Gençlerbirliği maçından sonra basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Ali Koç belli ki duruma ve bilgilere haiz. Ve şu anda Ali Koç entrikayı çözmeye çalışıyor. Ali Koç birden Fenerbahçe'nin menfaatleri için topa giriyor. Ama maçtan sonra çok ciddi anlamda CAS ve federasyonu ima eden açıklamalar yaptı. Ali Koç bir çok kişiden çok şey biliyor. Ali Koç bu durumu yüzde yüz biliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!