Okulun bodrum katını sanat atölyesine dönüştürdüler

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde Görsel Sanatlar Öğretmeni Tün, öğrencilerinin de yardımıyla okulun bodrum katındaki odayı atölye haline getirdi.

Okulun bodrum katını sanat atölyesine dönüştürdüler

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde Görsel Sanatlar Öğretmeni Emra Tün, görev yaptığı okulun kullanılmayanbodrum katındaki odayı öğrencilerinin de yardımıyla atölyeye dönüştürdü.

İlk görev yeri Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden 3 yıl önce Hürriyet İlk ve Ortaokulu'na atanan Tün, okulun bodrum katını kullanabilmek için okul yönetimi de katkısıyla çalışma başlattı.

Atölyede kelebek ve bulut temalarını ele alan Tün, ünlü ressamları tanıttığı dersliğin duvarlarını öğrencilerinin yaptığı resim ve taş süslemeleriyle donattı.

Boyayarak tavana ters astıkları şemsiyeler, her biri farklı renkte sıralar, okul bahçesindeki duvar resimleriyle çalışma alanını görsel anlamda zenginleştirmeye çalışan Tün, kurs verdiği diğer branş öğretmenleri ve öğrencileriyle karma resim sergisi açmayı hedefliyor.

Emra Tün, yaptığı açıklamada, işe önce sıraları boyayarak başladıklarını, daha sonra duvar resimleriyle sanatçıların tanıtımını yaptıklarını ve son olarak da alanı şemsiyelerle renklendirdiklerini belirterek şöyle devam etti:

"Öğrencilerin daha özgür düşünebildikleri, daha mutlu oldukları bir ortamda verimli olmaları, bakış açılarını, ufuklarını geliştirmek için böyle bir atölye oluşturduk. Burası ilk geldiğimizde bomboş bir bodrum kattı. Daha sonra yavaş yavaş doldurduk, okulun yardımları, kendi imkanlarımızla bu hale getirdik. Kullanılmayan bir bodrum katıydı..."

Tün, mesleğe başladığından beri benzer çalışmalar yaptığına işaret ederek ilk görev yeri Şemdinli'de öğretmen arkadaşları ve öğrencilere yağlıboya dersi verdiğini, resim sergileri açtıklarını anlattı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!