Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Okulların ihtiyaçlarını Büyükşehir karşılayacak

Şehit Piyade Binbaşı Ercüment Türkmen İlköğretim Okulu Müdürü İbrahim Sevim ve okulun 5. sınıflarını temsilen 3 öğrenci, İlköğretim Haftası dolayısıyla Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdullah Karadağ'ı ziyaret etti.

Okulların ihtiyaçlarını Büyükşehir karşılayacak

Karadağ, yeni eğitim-öğretim yılının öğrenci ve öğretmenlere hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. Karadağ, Büyükşehir Belediyesi olarak, Milli Eğitim İl Müdürlüğü koordinasyonuyla araç- gereç ve teçhizat sıkıntısı çeken okullara geren desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
Eğitim ve öğretime büyük önem verdiklerini dile getiren Karadağ, "Gençlerimiz bu ülkenin geleceği. Bugünün öğrencileri, yarının yöneticileri olacaklar. Hizmet bayrağını bizlerden devralacaklar. Dünya kenti Bursa hedefine giden yolda yarınlarımızın teminatı gençlerimiz, topyekun kalkınmanın da en büyük güvencesi" diye konuştu.
Şehit Piyade Binbaşı Ercüment Türkmen İlköğretim Okulu Müdürü İbrahim Sevim, Büyükşehir Belediyesi'nin her zaman yanlarında olduğunu söyledi.
Sevim, "Dersliklerimizin, laboratuvarlarımızın ve son olarak spor salonumuzun yapılması konusunda belediyemize ne kadar teşekkür etsek azdır. Proje aşamasındaki spor salonunun bir yıl içinde hizmet verir hale geleceğini tahmin ediyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin eğitim camiasına katkılarının diğer şehirlere örnek olmasını diliyorum" dedi.
Konuşmaların ardından okul öğrencileri, Başkanvekili Karadağ'a çiçek takdim etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!