Okulların açılacağı tarih kesinleşti

Milli Eğitim Bakanlığının 2018-2019 eğitim sezonu için hazırladığı takvime göre okullar Eylül ayının üçüncü haftasında eğitime başlayacak.

Okulların açılacağı tarih kesinleşti

Milli Eğitim Bakanlığı, 2018-2019 eğitim ve öğretim sezonuna hazırlanıyor. Göreve yeni başlayan Prof. Dr. Ziya Selçuk ile iddialı bir vizyona sahip olan Milli Eğitim Bakanlığı, okulların açılışına hazırlık yapıyor.

Sözleşmeli öğretmen atamalarının gerçekleşmesi ve Ziya Selçuk'un dün Ankara'da okul müdürleriyle bir toplantı düzenlemesi, Bakanlığın yeni eğitim sezonuna ciddi bir şekilde hazırlandığını gösteriyor.

Bu yıl öğrencilerin de geçmiş yıllara kıyasla daha uzun bir yaz tatili geçirdiğinden bahsetmek mümkün. 6 Haziran'da kapanan okulların 17 Eylül'de açılması planlıyor. Kısacası öğrenciler bu yaz 3 aydan daha uzun bir süre tatil yapma fırsatı elde ettiler. 

Öğrenciler yeni eğitim sezonuna nasıl hazırlanmalı?

İlköğretim ve lise öğrencileri yaz tatili esnasında kitap okumak ve yazı yazmaktan uzun bir süre uzaklaşabiliyorlar. Bu nedenle yeni sezonda okula adapte olmaları zaman alabiliyor.

Velilerin öğrencilerin okulların açılışına hazırlıklı olmalarına hazırlıklı olmaları, motivasyonlarını kaybetmetmeleri açısından alabileceği bazı tedbirler var. Bunlar birkaç maddede sıralanabilir:

Öğrencilerin haftada birkaç saat kitap okumasının teşvik edilmesi

2017-2018 eğitim sezonunda işledikleri konuları ve aldıkları notları zaman zaman gözden geçirmelerinin önerilmesi

Öğrencilerin uyku düzenlerini kaybetmemeleri, Eylül'den itibaren bu konuda daha ihtiyatlı olunması

Öğrencilerin yaz aylarında katılabilecekleri kursları değerlendirmesi

Yabancı dil eğitimi alan ya da yeni sezonda alacak olan öğrencilerin buna yönelik hazırlanması

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!