Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Okullar öğrenciye gülümsemeli"

Bursa'nın İznik ilçesinde görevli okul yöneticileriyle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Okulların öğrencilere gülümsemesi gerektiğini söyledi.

 ''Okullar öğrenciye gülümsemeli''

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nebahat Sezgin'in de katıldığı toplantıda konuşan Atilla Gülsar, "Öğrencilerin okula geliş hızı ile çıkış hızının aynı olmadığını görüyoruz. Bahçesinden içeriye girdiğinizde, okul size gülümsemeli. Okullarımız koridorlarından sınıflarına, bahçesinden duvarlarına kadar öğrencilerin daha iyi iletişim kurabileceği, birlikte hareket edebileceği şekilde düzenlenmeli diye düşünüyorum. Okullarımızda oluşturulacak sevgi ortamının başarıyı artıracağına inanıyorum" dedi.
Öğrencilere çocuk olarak değil, gelecekte ülkeyi yönetecek kişiler olarak bakılması gerektiğine inandığını da kaydeden Atilla Gülsar, "Eğitim yöneticilerinin sorunun değil çözümün bir parçası olması gerektiğini düşünüyorum. Bahanelere sığınmadan çalışmalı, ilerde bizleri yönetecek öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmeli ve ülkemizin geleceğini birlikte inşa etmeliyiz" dedi.
Türkiye'nin tarım, sanayi ve bilgi toplumu dönemlerini kaçırdığını ifade eden Atilla Gülsar, "Artık dijital teknolojinin yoğun kullanıldığı sibernasyon çağındayız. İnsan aklı ve teknolojinin, birlikte karar verme, problem çözme, üretme süreçlerinde aktif olarak rol alacağı dönemdeyiz. Bunu iyi değerlendirmeli ve sibernasyon dönemini kaçırmamalıyız. Bakanlığımız FATİH projesiyle önemli yatırımlar yapıyor. Bu teknolojiyi eğitimcilerin tecrübesiyle birleştirmeli ve eğitim hizmetine en iyi şekilde sunmalıyız" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!