Okullar ne zaman kapanıyor?

Okullar ne zaman kapanacak 2018 Yaz tatili ne zaman MEB açıkladı! Vatandaşların özellikle öğrencilerin merakla araştırdığı soruların yanıtları haberimizin ayrıntılarında yer alıyor.

Okullar ne zaman kapanıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın takvimine göre; Okullar ne zaman kapanıyor, karne tatili ne zaman sorularının cevabı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önceden resmi web sitesinde açıklandı.

Bakanlık, yayımladığı genelgede okulların ne zaman açılacağının bilgisini verdi.

18 Eylül 2017 tarihinde başlayan eğitim-öğretim dönemine bitmesine az kaldı. Öte yandan öğrenciler, veliler sınav sonuçlarını e-OKUL VBS sayfasından görebiliyor.Okulların ne zaman kapanacağı ve yaz tatilinin ne zaman başlayacağı milyonlarca öğrenci ve bu öğrencilerin aileleri tarafından merak ediliyor. Yaz tatili planlarını şimdiden yapmak ve hazırlıklara başlamak isteyen vatandaşlar, Okullar ne zaman kapanacak? sorusuna yanıt arıyor.

Peki, okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlıyor?18 Eylül'de ilk ders gününe başlayan öğrenciler, 2017-2018 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatiline 19 Ocak Cuma günü girmiş ve yarıyıl tatilinde 4 Şubat 2018 tarihine kadar tatil yapmıştı.

Öğrenciler 5 Şubat tarihinde başladıkları yeni dönemin ardından 8 Haziran 2018 tarihinde karne alacak ve yaklaşık üç ay sürecek olan yaz tatiline girecek. 

Tatilin bitmesinin ardından okullar, Milli Eğitim Bakanlığının açıklamasına göre, 17 Eylül 2018 pazartesi günü eğitim ve öğretim faaliyetlerine kaldığı yerden devam edecek.

ÖNÜMÜZDEKİ SENE SABAHÇI ÖĞLENCİ SİSTEMİ DEĞİŞİYOR!

Sabahçı ve öğlenci sistemi tamamen değişiyor. Artık öğrenciler okullarda tam gün eğitim alacak. Peki tam gün sistemi nasıl olacak? İşte öğrencileri üzen haberle ilgili akıllara takılanlar

Başbakan Binali Yıldırım, bir gazetecinin sorusu üzerine tam gün eğitimle ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Tek tip değil, başka şey anlaşılabilir. Tam zamanlı eğitim. Yani öğlenciler, sabahçılar diye bir şey vardı ya. Hem sabahçıyım hem öğlenciyim. Öğlenleyin okulda olacaklar, yemeklerini yiyip aynen çalışanlar gibi. Nasıl işe gidiyorsun, sabah gidip akşam geliyorsun. Okula da sabah gidip akşam geliyorsun sistemine dönecek"

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!