Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'Okul sütü' Bursa'da da zehirledi

Bursa'da Osmangazi, Yıldırım ve İnegöl ilçelerinde 50 öğrenci okul sütünden zehirlenerek çeşitli hastanelere kaldırıldı.

'Okul sütü' Bursa'da da zehirledi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanan "Okul Sütü Projesi" kapsamında Bursa'da 220 bin öğrenciye süt dağıtıldı. Ancak merkez Osmangazi ilçesi Bağlarbaşı Gazi İlköğretim Okulu'nda 30'u aşkın öğrenci sütten zehirlendi. Öğrenciler, okula gelen 112 ambulanslarıyla Çekirge Çocuk, Dörtçelik Çocuk ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.
Bursa'nın merkez Osmangazi ve Yıldırım ilçelerindeki Bilge Malcıoğlu, Nurettin-Gülten Kutlucan ve Gülhanım Karasu ilköğretim okullarından 8 öğrenci de Şevket Yılmaz Çocuk Hastanesi'nde tedavi altına alındı. İnegöl ilçesine bağlı Edebey ve Çeltikçi köyü ilköğretim okullarından da 6 öğrenci İnegöl Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

50 civarındaki öğrencinin 5 hastanedeki tedavilerinin sürdüğü, hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

'Okul sütü' Bursa'da da zehirledi 'Okul sütü' Bursa'da da zehirledi 'Okul sütü' Bursa'da da zehirledi 'Okul sütü' Bursa'da da zehirledi 'Okul sütü' Bursa'da da zehirledi 'Okul sütü' Bursa'da da zehirledi 'Okul sütü' Bursa'da da zehirledi 'Okul sütü' Bursa'da da zehirledi 'Okul sütü' Bursa'da da zehirledi 'Okul sütü' Bursa'da da zehirledi 'Okul sütü' Bursa'da da zehirledi
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!