Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği grup yarışmaları sona erdi

Spor Genel Müdür Müdürlüğü tarafından Türkiye Satranç Federasyonu ve ana sponsoru Türkiye İş Bankası'nın katkılarıyla düzenlenen Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği grup yarışmaları sona erdi.

Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği grup yarışmaları sona erdi

Spor Genel Müdür Müdürlüğü tarafından Türkiye Satranç Federasyonu ve ana sponsoru Türkiye İş Bankası'nın katkılarıyla düzenlenen Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği grup yarışmaları sona erdi.

81 ilde tamamlanan mahalli yarışmaların ardından 09-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında Adıyaman, Denizli, Giresun, Kastamonu, Kırıkkale, Mersin, Muş ve Yalova'da gerçekleşen grup yarışmalarında toplam 249 takım ve 1311 sporcu Türkiye Birinciliği yarışında yer alabilmek için yarıştı.

Büyük bir heyecana sahne olan grup yarışmaları yıldız kızlar, yıldız genel, genç kızlar ve gençler genel olmak üzere 4 kategoride gerçekleşirken, genel kategoride ilk 4, kızlar kategorisinde ise ilk 3 sırayı elde eden toplam 112 takım 09-13 Haziran 2019 tarihleri arasında Karaman'da gerçekleştirilecek Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği finalinde mücadele etmeye hak kazandılar.

Adıyaman

Yıldızlar Kızlar

1. Elbistan Ortaokulu, Elbistan, Kahramanmaraş

2. Akyol Ortaokulu, Şahinbey, Gaziantep

3. Aziziye Ortaokulu, Yenişehir, Diyarbakır

Yıldızlar Genel

1. Ayser Çalık Ortaokulu, Onikişubat, Kahramanmaraş

2. Özel Ted Koleji Ortaokulu, Merkez, Elazığ

3. Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Ortaokulu, Tuzla, İstanbul

4. Türkiye Petrolleri Ortaokulu, Merkez, Adıyaman

Gençler Kızlar

1. Gaziantep Anadolu Lisesi, Şehitkamil, Gaziantep

2. Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Onikişubat, K.Maraş

3. Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi, Battalgazi, Malatya

Gençler Genel

1. Özel Sanko Koleji, Şehitkamil, Gaziantep

2. Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi, Onikişubat, K.Maraş

3. 75. Yıl Fen Lisesi, Akdeniz, Mersin

4. TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İHL, Bağlar, Diyarbakır

Denizli

Yıldızlar Kızlar

1. Özel Isparta Doğa Ortaokulu, Merkez, Isparta

2. Tekeli Ortaokulu, Serik, Antalya

3. Örtülü Ortaokulu, Bozdoğan, Aydın

Yıldızlar Genel

1. Özel Bahçeşehir Ortaokulu, Bornova, İzmir

2. Fatih Ortaokulu, Nazilli, Aydın

3. Denizli Basma Sanayii Ortaokulu, Pamukkale, Denizli

4. İstiklal Ortaokulu, Muratpaşa, Antalya

Gençler Kızlar

1. Metin-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi Antalya

2. Aydem Fen Lisesi, Merkezefendi, Denizli

3.Kamil Miras Anadolu Lisesi, Merkez, Afyonkarahisar

Gençler Genel

1. Yaşar Kımıl Fen Lisesi, Pamukkale, Denizli

2. Antalya Anadolu Lisesi

3. İstanbul Lisesi, İstanbul

4. Özel Çağdaş Öncü Anadolu Lisesi, Bursa

Giresun

Yıldızlar Kızlar

1. Bedri Rahmi Eyüboğlu Ortaokulu Ortahisar, Trabzon

2. Ünye İmam Hatip Ortaokulu Ünye, Ordu

3. Amasya Serdar Zeren Ortaokulu Merkez, Amasya

Yıldızlar Genel

1. Atatürk Ortaokulu Arhavi, Artvin

2. Özel Bahçeşehir Ortaokulu İlkadım, Samsun

3. Özel Ordu Bahçeşehir Ortaokulu Altınordu, Ordu

4. Özel Tokat Bahçeşehir Ortaokulu Merkez, Tokat

Gençler Kızlar

1. Suluova Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi, Suluova, Amasya

2. Ordu Anadolu Lisesi, Altınordu, Ordu

3. Beşikdüzü İmkb Fen Lisesi, Beşikdüzü, Trabzon

Gençler Genel

1. İstek Özel Atanur Oğuz Anadolu Lisesi Beşiktaş, İstanbul

2. Ordu Fen Lisesi Altınordu, Ordu

3. Rize TOBB Fen Lisesi Merkez, Rize

4. Merzifon Fen Lisesi Merzifon, Amasya

Kastamonu

Yıldızlar Kızlar

1. Kılıçarslan Ortaokulu, İlkadım, Samsun

2. Özel Düzce Kültür Ortaokulu, Merkez, Düzce

3. Şehit Şerife Bacı Ortaokulu, Merkez, Kastamonu

Yıldızlar Genel

1. Özel Yakacık Balkanlar Ortaokulu, Kartal, İstanbul

2. Mustafa Kemal Ortaokulu, Merkez, Düzce

3. Kastamonu Merkez Ortaokulu, Merkez, Kastamonu

4. 23 Nisan Ortaokulu, Merkez, Çorum

Gençler Kızlar

1. Şehit Özcan Kan Fen Lisesi, İzmit

2. Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi, Ereğli, Zonguldak

3. Cumhuriyet Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Gençler Genel

1. Kastamonu Fen Lisesi, Merkez, Kastamonu

2. Ankara Atatürk Lisesi, Çankaya, Ankara

3. Körfez Fen Lisesi, Körfez, Kocaeli

4. İbrahim Süheyla İzmirli Fen Lisesi, Ereğli, Zonguldak

Kırıkkale

Yıldızlar Kızlar

1. Sorgun Ertuğrul Gazi Ortaokulu, Sorgun, Yozgat

2. Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu, Merkez, Kırıkkale

3. Atatürk Ortaokulu, Merkez, Çankırı

Yıldızlar Genel

1. Bahçeşehir Koleji Ortaokulu, Çankaya, Ankara

2. Sıdıka Çalışkan Ortaokulu, Merkezefendi, Denizli

3. Ted Sivas Özel Ortaokulu, Merkez, Sivas

4. Cacabey Ortaokulu, Merkez, Kırşehir

Gençler Kızlar

1. Sabancı 50. Yıl Anadolu Lisesi, Avcılar, İstanbul

2. Kırıkkale Atatürk Anadolu Lisesi, Merkez, Kırıkkale

3. Atatürk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, İlkadım, Samsun

Gençler Genel

1. Özel Enka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Dilovası, Kocaeli

2. Çiğli Fen Lisesi, Çiğli, İzmir

3. Şehit Münir Alkan Fen Lisesi, Büyükçekmece, İstanbul

4. Atatürk Anadolu Lisesi, Yenimahalle, Ankara

Mersin

Yıldızlar Kızlar

1. Göktepe Yatılı Bölge Ortaokulu, Sarıveliler, Karaman

2. Özel P.E.V. Ortaokulu, Pamukkale, Denizli

3. TED Hatay Koleji Özel Ortaokulu, Antakya

Yıldızlar Genel

1. Atatürk Ortaokulu, Muratpaşa, Antalya

2. M.E. Vakfı Batıkent Ortaokulu, Yenimahalle, Ankara

3. Vakıfbank Ortaokulu, Çukurova, Adana

4. Özel Hatay Doğuş Ortaokulu, Antakya, Hatay

Gençler Kızlar

1. Özel P.E.V. Amiroğlu Fen Lisesi, Pamukkale, Denizli

2. İçel Anadolu Lisesi, Mezitli, Mersin

3. Sümer Fen Lisesi, Kocasinan, Kayseri

Gençler Genel

1. Hatay Fen Lisesi, Antakya, Hatay

2. Cağaloğlu Anadolu Lisesi, Fatih, İstanbul

3. Eyüp Aygar Fen Lisesi, Yenişehir, Mersin

4. Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi, Çankaya, Ankara

Muş

Yıldız Kızlar

1- Selahattin Ülkümen Ortaokulu, Van

2-Prof Dr Vahit Özmen Ortaokulu, Muş

3-Ziya Gökalp Ortaokulu, Merkez Batman

Yıldızlar Genel

1- Maksut Efendi Ortaokulu, Palandöken Erzurum

2- Mevlana Ortaokulu, Muş

3- Sabri Özel Ortaokulu, Şemdinli Hakkâri

Genç Kızlar

1- Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi, Ağrı

2- Nevzat Karabağ Anadolu Lisesi, Palandöken Erzurum

3- Muş Fen Lisesi, Muş

Gençler Genel

1-Çayeli İMKB Fen Lisesi, Rize

2-Mesut Özata Anadolu Lisesi, Van

3-Muş Anadolu Lisesi, Muş

4-İsmet Alkan Anadolu Lisesi, Yüksekova Hakkâri

Yalova

Yıldızlar Kızlar

1. Yalova Abdülhamid Han Ortaokulu, Merkez, Yalova

2. Tepe Ortaokulu, Çerkezköy, Tekirdağ

3. Cevatpaşa Ortaokulu, Merkez, Çanakkale

Yıldızlar Genel

1. Özel Mef Ortaokulu, Başakşehir, İstanbul

2. Cevatpaşa Ortaokulu, Merkez, Çanakkale

3. Adapazarı Özel Şahin Ortaokulu, Adapazarı, Sakarya

4. Özel Bursa Bahçeşehir Ortaokulu, Osmangazi, Bursa

Gençler Kızlar

1. Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi, Beşiktaş, İstanbul

2. Çanakkale Fen Lisesi, Merkez, Çanakkale

3. Düzce Arsal Anadolu Lisesi, Merkez, Düzce

Gençler Genel

1. Adapazarı Özel Şahin Anadolu Lisesi, Adapazarı, Sakarya

2. Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi, Beşiktaş, İstanbul

3. Muammer Dereli Fen Lisesi, İzmit, Kocaeli

4. Özel İzmir Amerikan Koleji, Konak, İzmir 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!