Okul bahçesinde şok görüntü!

Adana'da yaşanan olay büyük tepkiye neden oldu...

Okul bahçesinde şok görüntü!


Türkiye'de öğrenciler yarı yıl tatiline girerken Adana'da ise bilgisiyar öğrenimi gören öğrencilere staj için gittikleri okullarında bahçe duvarının korkuluk demirleri boyatıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü, inceleme başlattı.

STAJ YERİNE BOYA YAPTIRDILAR

İddiaya göre, okul yöneticileri, staja gelip giden öğrencilere okulun bahçe duvarındaki demir parmaklıklar ile kapıları boyattı. Bazı öğrenciler, atölye derslerinde giydikleri iş tulumlarını giyerek, bazıları ise üzerlerindeki kıyafetlerle boya yaptı. Öğrenciler, uzanamadıkları demirleri boyamak için de ders yapmakta kullandıkları sıraları dersliklerden getirip merdiven gibi kullandı. Öğrencileri yarı yıl tatilinde boya yaparken gören bazı vatandaşlar, "Öğrencileri işçi gibi çalıştırıyorlar" derken bazı vatandaşlar da, "Afferim çocuklara. Okullarının bakımını yapıyor. En azından boya yapmasını öğreniyorlar" dedi.

DAHA ÖNCE DE KAZMA KÜREK ÇALIŞTIRILMIŞLAR

Öğrenciler ve okul yöneticileri bahçe demirlerinin boyanması konusunda konuşmazken. Aynı okulda, 10 ay önce de beden eğitimi dersinde bazı öğrenciler, okulun bahçesinde bulunan toprağı kazma kürek ile kazıp el arabasıyla taşımıştı.

İNCELEME BAŞLATILDI

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, staja giden öğrencilere boya yaptırılmasından haberinin olmadığını söyledi. İnceleme başlattıklarını ifade eden Selamet, "Öğrencilerin stajları olmasına rağmen işçi gibi çalıştırılmaları büyük yanlış. Ancak, çocuklara bazı sorumluluklar da verilmesi gerekiyor. Ama bu böyle sorumluluk verilmez. Okul idarecileri yanlış yapmış" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!