Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Oktar yapılanmasından siyasilere sahte mason belgesi

Adnan Oktar Suç Örgütü hakkında hazırlanan iddianamedeki tanık anlatımlarına göre, Oktar yapılanması siyasilere baskı için sahte mason belgeleri düzenlemiş, bazı örgüt üyeleri de FETÖ için keşif yapmış.

Oktar yapılanmasından siyasilere sahte mason belgesi

Adnan Oktar Suç Örgütü'yle ilgili savcılık iddianamesine göre, itirafçı Beril Koncagül, Adnan Oktar'ın gözaltına alındığında dini propaganda dozunu artırdığını belirterek şunları söyledi: "Adliye nezarethanesine konulduğumuzda Didem Ürer, 'Abiden çok müjdeli haberler var, abi burayı Yusuf medresesi olarak görüyor, zaten mehdiyet için cezaevinde olmak çok önemli hepiniz biliyorsunuz' dedi. Mehdinin ikinci kez cezaevine gireceği hususu hep işlenirdi. Didem Ürer'in bunları söylemesinin amacı örgütü diri tutmaktı."

Evrak istedi

İddianamede şikayetçi ve itirafçıların ifadelerine yer verildi. Şikayetçi Mehmet Ali Bahadır, Adnan Oktar'ın babası mason olan grup mensuplarından babalarıyla ilgili evrak getirmelerini, babalarının kasalarından masonlarla ilgili belge toplamalarını söylediğine şahit olduğunu anlattı. Bahadır, "Bunlardan birinin babası da üstad masondu. Oradan gelen evraklar tahrif edilerek, o tarihte Anavatan Partisi Genel Başkanı olan Mesut Yılmaz ve birçok siyasetçi için sahte masonluk belgesi hazırlandığını biliyorum" dedi.

Operasyon sızdırıldı

İtirafçı Beril Koncagül de Aylin Atmaca'nın 11 Temmuz 2018'deki operasyonu "Bize operasyon planlanıyor" diyerek önceden örgüte bildirdiğini kaydetti. Müşteki A.P.B. de yapılanmadaki genç kızların doğa üstü olaylarla etki altına alınmaya çalışıldığına yönelik tanıklıklarını anlattı.

'Zekeriya Öz çok ilgilendi'

Tanık İrem Turgut da, Ergenekon operasyonu sırasında örgütün Ergenekon'a mağdur olarak müdahil olmak için FETÖ firarisi savcı Zekeriya Öz ile görüşme yapıldığını söyledi. İrem Turgut, Zekeriya Öz'le görüşmeye kendisinin de katıldığını ve Öz'ün kendileriyle çok ilgilendiğini belirtti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!