Okan Üniversitesi'nde mezuniyet sevinci

Kurulduğu 1999'dan bugüne Türk yükseköğrenim hayatında ilklerin öncüsü olan İstanbul Okan Üniversitesi, 2017-2018 Akademik Yılı'nda 7000 mezun verdi. Üniversitenin Tuzla Kampüsü'nde düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan İstanbul Okan Üniversitesi Kurucusu ve Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, "19 yılda gerçekleştirdiğimiz ilkler, dünya ölçeğindeki kampüsümüz, kadrolarımız, mezunlarımız ve öğrencilerimizle gurur duyuyoruz" dedi.

Okan Üniversitesi'nde mezuniyet sevinci

"İş yaşamına en yakın üniversite" vizyonuyla çalışmalarını sürdüren İstanbul Okan Üniversitesi'nde 2017-2018 Akademik Yılı, Tuzla Kampüsü'nde düzenlenen coşkulu bir törenle sona erdi. Mezuniyet törenine İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, Rektör Prof. Dr. Şule Kut, öğretim üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Törendetoplam 7000 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı. 

Törende mezunlara ve ailelerine seslenen İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, "Türkiye'nin ilk "Tıp, Diş Hekimliği ve Sağlık Bilimleri EğitimKompleksi"ni hayata geçiren üniversite olarak son dönemde sağlık alanında eğitim gören öğrencilerimize staj imkanı verenatılımlar yaptık. Tuzla'da önce Okan Hastanesi'ni sonra Diş Hekimliği Fakültemizin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni  açtık" dedi. 

Dünya üniversitesi olma vizyonunun gereksinimlerini yerine getirdiklerini belirten Okan, "İngilizcenin yanı sıra Çince, Rusça ve Arapça gibi iş dünyasındaki önemi her geçen gün daha da artan yabancı dil eğitimleriyle birlikte en az 2 yabancı dil bilen öğrenciler yetiştiriyoruz. Ayrıca Miami'de kurduğumuz Okan International University ile öğrencilerimize İngilizce hazırlığı vatanında öğrenme imkanı veriyoruz" diye konuştu. Okan Üniversitesi'nin Türkiye'de Girişimcilik Dersi veren ilk üniversite olmasına da dikkat çekti. 

İstanbul Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut ise 19.yılda 26 bin öğrenciye ulaştıklarını söyledi ve mezun öğrencileri tek tek kutladı. Konuşmaların ardından mezuniyet meşalesinin devir teslimi gerçekleştirildi. Tören, mezun öğrencilerin mezuniyet yeminini hep bir ağızdan okuyup keplerini havaya atmasıyla sona erdi.  

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!