Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Öğretmenlerin kaçırılmasına sendikalardan tepki

Eğitim Bir-Sen Bursa Şubesi Başkanı Numan Şeker, terör örgütünün öğretmenleri kaçırarak çocukların eğitim almasını engellemeyi hedeflediğini söyledi.

Öğretmenlerin kaçırılmasına sendikalardan tepki

Eğitim Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker, en ücra noktalara kadar bin bir fedakarlıkla eğitim götürmeye çalışan ışığın elçilerinin terör örgütü tarafından hedef alınmasını kınayarak, yapılan eylemlere sessiz kalınmaması için halka çağrıda bulundu. PKK'nın bu eylemler ile bölgedeki çocukların eğitim almasını engellemeyi, halkı cehalete mahkûm etmeyi hedeflediğini söyleyen Şeker, PKK'nın öğretmenleri hedef alan kaçırma ve çatışmada kalkan olarak kullanma stratejisinin arka planında, öğretmenlerin bölgeyi terk etmesini sağlamak ve çocukların eğitim almasını engellemek yattığını belirtti.
Terör örgütünün, ideolojik ve faşizan çıkarları için insanların huzurunu, ekonomik kalkınmasını, eğitim hizmeti almasını engellediğini dile getiren Şeker, terör örgütünün, sözde özgürlük mücadelelerinde kullanmak için, dini değerler dâhil kural tanımayıp, kanlı mücadelelerinde kadın, çocuk, genç, yaşlı, öğretmen ayrımı yapmayarak bölge insanını karanlığa mahkûm etmeye çalıştığını söyledi.
TÜRK EĞİTİM-SEN'DEN TERÖR ÖRGÜTÜNE TEPKİ
Türk Eğitim-Sen Bursa Şubesi üyeleri de, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanarak, 12 öğretmeni kaçıran terör örgütü PKK'ya ateş püskürdü. Yapılan basın açıklamasında, "30 yıldır ülkemizin kanını emen bölücü terör örgütü , bugüne kadar yüzü aşkın öğretmenimizi katletmiş, okullarımızı basmış, eğitim yuvalarını yakarak eğitim hizmetini sekteye uğratmıştır. Tek maksatları, öğrencilerini ülkesine ve milletine faydalı fertler olarak yetiştirmek olan öğretmenlerimze yönelik bu hain saldırıları şiddet ve nefretle kınıyoruz. Hükümetin, kaçırılan meslektaşlarımızın bir an önce yuvalarına ve çok sevdikleri mesleklerine sağlıkla dönmelerini sağlamasını istiyoruz" denildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!