Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ÖĞRETMENLER SERTİFİKALARINA KAVUŞTU

Bursa'da gönüllü okuma yazma öğretmenleri sertifikalarını aldı

ÖĞRETMENLER SERTİFİKALARINA KAVUŞTU

 Bursa Kent Konseyi, Ana Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) tarafından düzenlenen gönüllü öğretici okuma yazma seminerine katkı sağladı. Kent Konseyi ofislerinde düzenlenen sertifika töreninde konuşan AÇEV Bursa Saha Sorumlusu Nuray Öner, Sabancı Hibe Vakfı 'Kadınların Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi' kapsamında Bursa'da 24 gönüllü okuma yazma öğretmeni yetiştirdiklerini söyledi. Haziran ayı sonuna kadar 46 okuma yazma kursu açmayı planladıklarını belirten Öner, kendilerine destek veren Bursa Kent Konseyi'ne teşekkür etti.
Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala ise, Bursa'da gerçekleştirilen her kaliteli çalışmaya destek verdiklerini ifade etti. Kent Konseyi'nin çok faal ve dinamik olduğunu dile getiren Pala, bu gücü gönüllülerden aldıklarını vurguladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla bur tür faaliyetlere destek olduklarını vurgulayan Pala, AÇEV gibi gönüllü kuruluşlara katkı vermeye devam edeceklerini söyledi.
Kadın Meclisi Başkanı Nihal Ören'in de katıldığı toplantıda, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, sivil toplum kuruluşları ile iş birliği halinde olduklarını belirtti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!