Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Öğretim üyesi ve avukat kardeşinden eğitime destek

HAYIRSEVER öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Ali Şuğle ile avukat kardeşi Havva Mehlika Şuğle, memleketleri Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'ne yaptırılacak 24 derslikli ortaokula 300 bin liralık destek sağlayacak.

Öğretim üyesi ve avukat kardeşinden eğitime destek

 

Hayırsever kardeşlerin anneleri Merih Şuğle'nin ismini taşıyacak 5 katlı okula sağlanacak 300 bin liralık destekle ilgili Vali Ali Kaban ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde görevli Doç. Dr. Mehmet Ali Şuğle arasında protokol imzalandı. Vali Ali Kaban'ın makamındaki imza töreninde konuşan hayırsever öğretim üyesi Mehmet Ali Şuğle, Ereğli'de yaşayan bir aileden geldiğini, ilçeye pek çok eser kazandıran hayırsever Kadri Yılmaz'ın torunu olduğunu söyledi. Bir süre önce ölen babaları Tahsun Şuğle adına da daha önce bir yoğun bakım ünitesi yaptırdıklarını hatırlatan Mehmet Ali Şuğle, "Bu okul annemiz Merih Şuğle'nin adını taşıyacak. Ama okul büyük ölçüde devletin sayesinde yapılacak. Biz sadece elimizden geldiğince katkıda bulunacağız. Umarım Ereğli halkı bu eserleri çok iyi koruyacaktır, geliştirecektir" dedi.

Vali Ali Kaban da ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacak olan okula verdikleri destek için hayırsever öğretim üyesine teşekkür etti. Törende, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek ise Mehmet Ali Şuğle'ye madenci heykeli hediye etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!