Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Öğrencilerden kitap seferberliği

BİNGÖL'ün Karlıova İlçesi'nde Öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu öğrencileri, Kütüphaneler Haftası nedeniyle başlattıkları, 'Yarım saat kitap oku' kampanyası kapsamında, ilçe merkezinde bulunan kahvelerde oyun oynayan büyüklerini kitap okumaya davet etti.

Öğrencilerden kitap seferberliği

 


Karlıova İlçesi'ndeki Öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu öğrencileri, Kütüphaneler Haftası nedeniyle, 'Yarım saat kitap oku' kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında hazırladıkları dövizlerle yürüyüş yapan öğrenciler ve öğretmenler, daha sonra kahvelere gitti. Öğrenciler gittikleri kahvelerde oturan ve oyun oynayan büyükleri yarım saat kitap okumaya davet etti. Burada öğrencilerin getirdiği kitapları alan vatandaşlar okumaya başladı.

Öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu Müdürü Özkan Bingöl, öğrencilerin başarılı olmasının kitap okumaktan geçtiğini belirterek, "Amacımız kitap okumayı bir kültür haline getirmektir. Geçen sene başlattığımız kitap okuma kampanyasını her sene düzenleyeceğiz. Hedefimiz bireylerin ve toplumun her kesiminden mekan ayırmaksızın her yerde okumaya teşviktir. İnsanlarımızın kendilerini daha rahat ifade edebilmeleri için kitap okumalarını tavsiye ediyoruz. Kahvelerde bulunan işsiz vatandaşlarımızın, amcalarımızın kahvelerde boş oturmaktansa kitap okumaları için bu kampanyamızı başlattık. Amacımız okumayı ve okutmayı yaygın bir hale getirip bunu alışkanlık haline getirmektir" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!