Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ÖĞRENCİLER KALİTE ŞENLİĞİ'NDE BULUŞACAK

Sivil toplum kuruluşları olan Kalite Birliği, Bursa Platformu, Yeşilay, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, geçen yıl hayata geçirilen 'Bağımlılığa İnat Yaşasın Hayat' konulu sosyal sorumluluk projesine yeni bir halka daha ekleyecek. "Kalite Şehrinde Kalite ve Duyarlılık Şöleni" başlığı altında 7-8-9 Haziran tarihleri arasında Bursa genelindeki okullarda 'Bağımlılık yapan maddelerin zararları' konulu seminerler düzenlenecek.

ÖĞRENCİLER KALİTE ŞENLİĞİ'NDE BULUŞACAK

Etkinliğin tanıtım toplantısında konuşan Milli Eğitim Nilüfer İlçe Müdürü Mehmet Kaya, amaçlarının kaliteye duyarlı, kalite konusunda bilgili, bilinçli, TSE markasını bilen, TSE belgeli ürünleri tercih eden ve yerli markalı ürünleri kullanan bir neslin oluşturulması olduğunu açıkladı. Bu anlayışın yerleşmesini sağlarken gençleri bağımlılık yapan maddelerden uzak tutarak onların sağlığını korumaya çalıştıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya şöyle konuştu:

"Bağımlılığa İnat Yaşasın Hayat ana temasını işlemiş olduğumuz proje ile son üç ayda 4 bin 300 öğrenciye, Yeşilay uzman hekimleri ve Emniyet Müdürlüğü Narkotik birimi tarafından bağımlılık yapan maddelerin zararları konusunda seminerler verildi. Seminerlere katılan her öğrenciye organizasyon komitesi tarafından sağlıklı yaşam dostu sertifikası takdim edildi. Hedefimiz 25 bin öğrenciye bu seminerlerin verilmesini ve her öğrencinin bu sertifika ile ödüllendirilmesini sağlamaktır. 7-8-9 Haziran tarihlerinde düzenleyeceğimiz organizasyonun bir ayağı da bu kapsamda gerçekleştirilecek ve öğrencilerimize Bağımlılık yapan maddelerin zararları konusunda seminerler verilecektir."

GENÇLİKLE SÖZLEŞME İMZALANACAK
Ocak 2010 tarihinde gerçekleştirdikleri bir organizasyon ile 'Önce Kalite' adlı tiyatro oyununu 6 bin öğrenciye 5 gün boyunca izlettirdiklerini hatırlatan Kaya, karşılaşılan memnuniyet üzerine 8 bin öğrenciye daha tiyatro gösterisini izlettirmeyi planladıklarını açıkladı. Şenliklerin Merinos AKKM'de 3 gün boyunca yapılacağını kaydeden Kaya, öğrencilerin bu şenlikte hiçbir ücret ödemeyeceğini ve seminerler girmeden önce her öğrencinin 'Gençlikle Sözleşme' adı altında oluşturulan sözleşmeyi imzalayacağının altını çizdi.

Kalite Birliği Derneği Başkanı Mustafa Karaman da öğrencilerin şenlik boyunca Yeşilay uzmanları tarafından verilecek seminerleri dinleyeceklerini, daha sonra ise TSE'nin kadrolu personelinin sahneleyeceği 'Önce Kalite' isimli tiyatro gösterisini izleyeceklerinin bilgisini verdi.

Toplantının ardından Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlükurt başta olmak üzere kampanyaya destek veren tüm sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkür çiçeği takdim edildi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!