Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Öğrenciler halay çekerek diploma aldı

Bursa'da, Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri, diploma almanın mutluluğunu yaşadı. Mezuniyet gecesinde gönüllerince eğlenen öğrenciler, halay çekerek ve horon teperek hayatlarında unutamayacakları bir gece yaşadı.

Öğrenciler halay çekerek diploma aldı

Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde öğrenim gören 300'e yakın öğrenci, lise diplomalarını almanın sevincini yaşadı. Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet gecesine aileleriyle birlikte katılan öğrencilerin mutluluğuna öğretmenleri de ortak oldu. Heyecanlı oldukları gözlerinden okunan öğrenciler, lise hayatlarındaki son gününü mutlu bir şeklide geride bıraktı.
Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Nur Teber, öğrencilere hayatlarında başarılar diledi. Ailelerinin kendilerine emanet ettiği öğrencilerini evlatları gibi gördüklerini belirten Teber, "Sizleri asla unutmayacağız. Sizler önemli bir virajı başarılı bir şekilde geride bıraktınız. Yolunuz açık olsun" dedi.
Teber'in konuşmasının ardından lise son sınıf öğrencisi Deniz Vatansever, okul flamasını arkadaşına teslim etti. Teknik lise okul birincisi 12 TA sınıfı öğrencisi Meryem Türkmen ile meslek lisesi okul birincisi Müzeyyen Çelebi bir konuşma yaptı.
Mezun olan öğrenciler adına okul idare amirleri, öğretmenler ve bir grup öğrenci mezuniyet pastasını kesti. Folklor ekibinin Roman oyunu gösterisi geceye renk kattı. Diplomalarını aldıktan sonra mezuniyet andını hep bir ağızdan okuyan öğrenciler keplerini havaya attı.
Programın sonunda mezun olan öğrenciler Hayal müzik grubunun seslendirdiği şarkılarla kendilerinden geçti. Şarkılara hep bir ağızdan eşlik eden öğrenciler, saatlerce mezuniyet heyecanını yaşadı. Halay çekerek ve horon teperek eğlenen öğrenciler, 'Arkadaş' isimli şarkıyı hep bir ağızdan okuduktan sonra geceyi noktaladı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!