Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Odun kömürde kredi kartına 12 taksit

Havanın soğumasına rağmen odun ve kömür pazarlarında hareketlenme olmazken, mahrukatçılar kredi kartına 12 ay vadeli satış yaparak müşteri çekmeye çalışıyor.

Odun kömürde kredi kartına 12 taksit

Bursa'da doğalgazın yaygınlaşmasıyla işleri bozulan mahrukatçılar eski günlerini arıyor. Tonla odun satın almanın mazide kaldığını ifade eden oduncular, fiyatların uygun olmasına rağmen vatandaşın rağbet göstermediğini söyledi.
Bursa Mahrukatçılar ve Benzerleri Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Anaç, uzun süredir odun ve kömüre zam yapılmadığını ifade etti. Vatandaşların günlük odun ve kömür aldığını söyleyen Anaç, "Bu seneki fiyat geçen seneyle aynı. Kömür satışı 550 TL iken odun fiyatı ise 350 TL. Bu neden kaynaklanıyor biz de bilmiyoruz. Doğalgaza zam yapılmasına rağmen vatandaş daha kömürünü almadı. Alacağından da şüpheliyiz. Belediye ve kaymakamlıkların dağıttığı kömürler bizim de işimizi etkiledi. Belediye ayrı dağıtıyor. Kaymakamlık ayrı dağıtıyor. Tabii ki dağıtılsın ama bizim kanalımızla dağıtılsın" dedi.
Esnafın yarısından çoğunun kepenk kapatmak zorunda kaldığını söyleyen Anaç, "Biz de böyle olursa kapatacağız. Bu kış ümitliyiz. Belki insanlar ilgi gösterir diye bekliyoruz. Pazarı geziyorsunuz. Kimseler yok. 15 gün sonra sobalar yanacak. Siftah yok. Her sene aşağı yukarı eylülden itibaren satışlarımız başlıyor. Biz de müşterilere mümkün olduğu kadar kolaylık sağlıyoruz" dedi.
Soğanlı Odun Pazarı'nda her işletmecinin kredi kartı kolaylığı sağlayarak müşteri çekmeye çalıştığını söyleyen Anaç, "Artık herkes kredi kartı ile gelip alışveriş yapıyor. 12 ay vade yapıyoruz. Açık hesap alıyoruz. Ya da kredi kartına taksit yapıyoruz. Muhakkak işi görülüyor. Genellikle insanlar vadeli alıyor. Bazen de dolandırılabiliyoruz. Adamı dürüst diye görüyoruz ama bizi mağdur ediyor" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!