Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ödül yönetmeliği gözden geçirilmeli

Bakan Ergün, Olimpiyat şampiyonuna 10 kilo altın verilirken, bilim olimpiyatlarında başarılı olan öğrenciye ise 10-20 bin verildiğini belirterek, ödül yönetmeliğinin gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Ödül yönetmeliği gözden geçirilmeli

20. Ulusal Bilim Olimpiyatları, 17. Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatları'nın şampiyonları ile 2012 Uluslararası Bilim Olimpiyatları'nda Türkiye'ye madalya kazandıran öğrencilere madalyaları, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Şura Salonu'nda düzenlenen törenle verildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, ödül yönetmeliğini eleştirerek, "Spor olimpiyatlarında başarılı olan bir halterciye 2 bin Cumhuriyet Altını (10 Kilogram altın) ödül veriyoruz. Bu sporda. Peki bilimde ne oluyor? 10 bin lira, 20 bin lira. Halterde şampiyon olan kardeşimizin toplumun geleceğine etkisi ile bilim olimpiyatlarında başarılı olan arkadaşımızın bu toplumun geleceğine etkisi aynı değil. Onun için neye önem vermemiz gerektiğini yeniden gözden geçirmemiz lazım" diye konuştu.

Bakan Ergün, "Eskiden babalarımızın, dedelerimizin söylediği güzel sözler vardı. Ne diyordu? 'Ceketimi satarım, kızımı, oğlumu okuturum' diyordu ya, ceketimizi satacağız ve bunu yapacağız" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!