Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ödül gecesinde gazeteciler birbirine girdi

Türkiye Gazeteciler Derneğinin düzenlediği Sedat Semavi Ödül törenine Orhan Pamuk kavgası damgasını vurdu.

 Ödül gecesinde gazeteciler birbirine girdi

Türkiye Gazeteciler Cemiyetinin The Marmara Oteli'nde, düzenlediği törende Sedat Semavi Ödülleri kapsamında TRT Tük'te yayınlanan " Masumiyet Müzesi " adlı belgeseli ile ödüle hak kazanan ve konuşma yapmak için kürsüye gelen Demet Haselçin konuşma sırasında Orhan Pamuk'un eserinden faydalandığı için teşekkür ettiği sırada Edebiyat eleştirmeni olduğunu söyleyen Sadık Albayrak'ın 'masum amam savaş kışkırtıcısı' şeklindeki tepkisi üzerine salonda Albayrak'a tepki gösterilerek salondan çıkması istendi.

Bu sırada salon içerisinde bulunan konuklardan biri Haselçin'i protesto eden Sadık Albayrak'ın eline vurarak tepki gösterdi ve birbirlerine yumruk atmaya çalıştı. Kavga, Sadık Albayrak salondan çıkarılmasıyla sona ererken tartışma salon dışında da devam etti. Protestonun ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ve edebiyat eleştirmeni olduğunu söyleyen, B. Sadık Albayrak, "Orhan Pamuk'u protesto ettim, Orhan Pamuk bir yüz karasıdır.

Geçenlerde Suriye devlet başkanı Beşar Esad'a bir mektup gönderdi. Mektubunda, bırakmazsanız sonunuz Kaddafi gibi olur dedi. Kaddafi insanlık onuruna aykırı bir şekilde alçakça katledildi. Bir yazar bir devlet başkanına Kaddafi'nin sonunu göstererek tehdit etti. Bugün ise Masumiyet Müzesi ile buna ödül veriliyor" diyerek açıkladı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!