Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Öcalan'a 'sakın serbest kalma' tavsiyesi

MHP'li Milletvekil Özcan Yeniçeri, Öcalan'ın özgürleştirilmeye çalışıldığını iddia ederek 'Ben kendisine serbest kalmasını tavsiye etmem' diye konuştu.

Öcalan'a 'sakın serbest kalma' tavsiyesi

MHP'li Milletvekil Özcan Yeniçeri, terörist başı Öcalan'ın özgürleştirilmeye çalışıldığını iddia ederek, "Ben kendisine serbest kalmasını tavsiye etmem. En iyi yaşayacağı yer hapishanedir. Dışarı çıktığı anda Erdoğan da dahil hiç kimse can güvenliğini sağlayamaz" dedi.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özcan Yeniçeri konuşmasının başında Mısır ordusunun yaptığı darbeyi değerlendirirken, Mısır halkının kendi kaderini tayin etmesi gerektiğine vurgu yaptı ve "Vesayete ihtiyaç olmadığını biliyoruz. Umarız bu süreç kısa sürsün ve demokrasi işlemeye devam etsin" dedi.

Daha sonra gündemdeki konulara değinen Özcan Yeniçeri, terör örgütü PKK'nın çekilme sürecini değerlendirdi. PKK'nın yaklaşık yüzde 2'sinin Türkiye'yi terk ettiğini belirten Yeniçeri, "Yani PKK çekilmiyor, daha stratejik kesimlere yerleşiyor. PKK'ya kırsaldaki katılımlar artıyor" şeklinde konuştu.

Son Lice olaylarının ne anlama geldiğini yorumlayan Özcan Yeniçeri, "Terör örgütü, moral ve motivasyon açısından büyük bir güç haline gelmiş, destekçileri artmış, maddi kaynakları büyümüştür. Lice olayları, PKK'nın 'çekilme' söylemlerinin propagandadan ibaret olduğunu ve her istediği an PKK'nın bölgede kargaşa ve anarşi yaratma kapasitesinin bulunduğunu göstermektedir" diye konuştu.

Çözüm sürecinde bundan sonra izlenecek yol haritasının basına yansıyan bölümlerinden bahseden Yeniçeri, bu yol haritasında ise en önemli maddenin "Bağımsız kolluk denetim merkezi kurulması" yönündeki madde olduğunu söyledi. Bu ihtimali eleştiren Özcan Yeniçeri, "Bunların başına da muhtemelen Karayılan'ın adamları getirilecek" dedi.

"ÖCALAN'A SERBEST KALMASINI TAVSİYE ETMEM"

MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri, hükümetin terörist başı Öcalan'ı dışarı çıkarmak için formül arayışında olduğunu söyleyerek, bu formüllerin ise; Öcalan'ın kaçırılması, yeniden yargılama yolunun açılması ve sağlık problemlerinin gerekçe gösterilmesi ihtimallerinden oluştuğunu anlattı. Hükümetin en kolay yol olarak 'Sağlık' yolunu seçebileceğini söyleyen Yeniçeri, Öcalan'ın 'Ağzımda yanmalar devam ediyor' açıklamasına da cevap verdi. Yeniçeri, "Ağzından, burnundan kan gelenler var bu ülkede. Bir, iki kişi değil onlar, binlerce var" diyerek şehit ve gazi ailelerine dikkat çekti.

Terörist başı Öcalan'a seslenen ve serbest kalmasını tavsiye etmeyen Özcan Yeniçeri, "Ben kendisine serbest kalmasını tavsiye etmem. En iyi yaşayacağı yer hapishanedir. Dışarı çıktığı anda Erdoğan da dahil hiç kimse can güvenliğini sağlayamaz" diye konuştu.

"TÜRKİYE BU DENEMELERİ 1877'LERDE YAPTI"

Yeniçeri, konuşmasının sonunda ise tekrar Mısır'daki darbe konusuna değindi. Arap Baharı'nın yaşandığı ülkelerin hiç birisinde demokrasi kültürünün bulunmadığına dikkat çeken Yeniçeri, "Demokrasi ithal edilemez. Ancak toplumun dinamikleri tarafından inşa edilebilir" dedi.

Mısır'daki durumun Türkiye'de de yaşanabileceğini düşünenlere göndermede bulunan Yeniçeri, "Türkiye'de de benzer bir algı içinde olanlar yanılıyorlar. Türkiye bu denemeleri 1877'lerde yaptı" diye konuştu.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!