Obama'nın yerine ulusa seslendiler

Obama, bu haftaki ulusa sesleniş konuşmasında kameraların karşısına geçmek yerine, Connecticut katliamında 6 yaşındaki oğullarını kaybeden Wheeler ailesini geçirdi.

Obama'nın yerine ulusa seslendiler

ABD Başkanı Barack Obama, silah kontrol yasasının çıkması için elindeki tüm imkanları kullanmaya devam ediyor.

Geçen haftalarda özellikle katliamların yaşandığı eyaletleri gezerek halkı duyarlılığa çağıran, silahlı şiddet eylemleri nedeniyle yakınlarını kaybedenleri Beyaz Saray'da ağırlayan Obama, bu kez de "Haftalık Ulusa Sesleniş" konuşmasında yeniliğe gitti.

Amerikalılar, bu hafta Ulusa Sesleniş'te kameralar karşısında Obama'yı değil, gözleri yaşlı bir çift buldu. Connecticut saldırısında 6 yaşındaki oğlunu yitiren anne Francine Wheeler, eşiyle Amerikalılara seslendi.
Küçük oğlu Ben'in öldürüldüğünü söylerken ağlayan anne Wheeler, bazılarının Connecticut'ta yaşananların ülkede yarattığı acılarının azaldığını savunduğunu belirterek, "Ama bizim için değil, bize hala dün yaşanmış gibi geliyor. Bizim sevdiklerimizi kaybettiğimiz dört aydan bu yana ülkede binlerce kişi daha silahlar nedeniyle öldü. Binlerce aile de bizim yaşadığımızı yaşıyor. Lütfen, bizim trajedimiz sizin de trajediniz olmadan bir şeyler yapmamıza yardım edin" dedi.

Wheeler, Senato'yu ikna etmek ve sağduyuya dayalı silah kontrol yasasının geçirilmesini sağlamak gerektiğini ifade ederek, Kongre'yi bizzat ziyaret etmesinin ardından Senato'nun silah kontrol yasa tasarısını görüşme kararı aldığını hatırlattı. Wheeler, "Ama bu daha başlangıç. Senato henüz bu konuda bir tasarıyı geçirmiş değil ve birçok kişi bu tasarıyı onaylamamaları için çabalıyor. O nedenle şimdi harekete geçme zamanı, lütfen bize katılın" diye konuştu.

Wheeler, Amerikalıları Kongre'ye baskı yapmaya çağırdı. Obama da Amerikalılara e-posta göndererek, "Bugün ulusa seslenişte yerimi başka birine verdim" ifadesini kullandı. Bu hafta, Wheeler ailesi ve Connecticut'tan gelen diğer ailelerin çabası ve Amerikalıların katkısıyla, ABD Senatosu'nun bir adım atarak, silah kontrol yasa tasarısını görüşmeye karar verdiğine dikkati çeken Obama, Kongre'nin başladığı işi bitirmesi için de yapılacak çok şey olduğunu kaydetti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Güllerin Savaşı 8. bölüm full izle, 02 Eylül 2014 Seksenler 122. bölüm full izle, 02 Eylül 2014 Diğer Yarım 12. bölüm fragmanı izle Kalp Hırsızı 2. bölüm fragmanı izle Ulan İstanbul 11. bölüm full izle, 01 Eylül 2014 Kaçak Gelinler 11. bölüm full izle, 01 Ekim 2014 Seksenler 122. bölüm fragmanı izle 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk 1. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 8. bölüm fragmanı izle Medcezir dizisi 39. bölüm ne zaman yayınlanacak? Anasının Oğlu 4. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 8. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Diğer Yarım 11. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Küçük Kıyamet 56. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Kocamın Ailesi 8. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 90. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Anasının Oğlu 4. bölüm fragmanı izle Küçük Gelin 42. bölüm fragmanı izle Yılanların Öcü 1. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014 Güzel Köylü 10. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014