Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Obama'nın başarılı olması için dua ediyorum

Başkanlık seçimini kaybeden başkan adayı Romney, taraftarlarına hitaben yaptığı teşekkür konuşmasında, "Başkanın ülkemize başarılı bir şekilde rehberlik etmesi için dua ediyorum" dedi.

Obama'nın başarılı olması için dua ediyorum

ABD'deki başkanlık seçimini kaybeden Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Mitt Romney, Boston Kongre Merkezi'nde toplanan taraftarlarına hitaben bir teşekkür konuşması yaptı.

Tezahüratlar eşliğinde kürsüye çıkan Romney, seçim çalışmalarında kendisine destek verdikleri için başkan yardımcısı adayı Paul Ryan, eşi, çocukları, gönüllüler, bağışçılar ve seçmenlere teşekkür etti.

Seçime ülkeye hizmet etmek amacıyla girdiğini belirten Romney, yarışı kaybettiğini ancak prensiplerinin geçerliliğini koruduğunu  ve ülke yararı için çalışmaya devam edeceğini kaydetti.

"Eşim Ann iyi bir First Lady olurdu" diye konuşan Romney, "O zaten benim için her zaman First Lady. Çocuklarıma ve eşlerine de kampanyaya büyük zaman harcadıkları için teşekkür ediyorum" dedi.

ABD halkına olan inancını vurgulayan Romney, "Başkanın ülkemize başarılı bir şekilde rehberlik etmesi için dua ediyorum" diye konuştu. 

Destekçilerinin sevgi gösterileri dolayısıyla duygulanan Romney, konuşmasının ardından aile bireylerine ve kampanya çalışanlarıyla tek tek kucaklaştı. Oldukça yorgun olduğu gözlenen Romney, eşi ile birlikte salondan ayrıldı.

Bu arada, yeniden başkan seçilen Barack Obama'nın yardımcısı Joe Biden, Romney'nin konuşma öncesinde Obama ile telefon görüşmesi yaptığını ve yenilgisini kabul ettiğini söyledi.

Romney'nin konuşmasını beklemeden ayrıldılar

Boston Kongre ve Sergi Sarayı çevresinde seçim sonuçlarını bekleyerek zaferi kutlaması hazırlığı yapan Romney taraftarları, oy sayımının başlamasının ardından özellikle Ohio'dan aldıkları kötü haberle büyük bir hayal kırıklığına uğradı.

Romney'nin Boston Kongre merkezinde zafer konuşması yapmasını bekleyenlerden bilhassa yaşlı ve bebekli kimseler, sonuçların büyük ölçüde belli olmasıyla birlikte Cumhuriyetçi adayın konuşmasını beklemeden otobüs ve araçlarla alandan ayrıldılar.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!