Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Obama itiraf etti

New Jersey'de incelemelerde bulunan ABD Başkan Obama, Sandy Kasırgası'nın tahribatının tamamen giderilmesinin yıllar alabileceğini söyledi.

Obama itiraf etti

ABD Başkanı Barack Obama, New Jersey Valisi Chris Christie ile Sandy Kasırgası'nda zarar gören kıyı bölgelerde incelemelerde bulundu. Cumhuriyetçi Vali Christie ile onarılarak yeniden turizme hazır hale getirilen işletmeleri gezen Obama, işletme sahiplerinin sıkıntılarını dinledi.

İncelemelerinin ardından Asbury Park'ta halka hitap eden Obama, kasırganın yaralarının sarılması için yapılması gereken çok iş olduğunu belirtti.

Yoğun çalışmalar sonucu bazı işletmelerin sezona hazır hale geldiğini vurgulayan Obama, "Siz kasırgadan daha güçlüsünüz. New Jersey sahili geri geldi ve artık turizme açık. Misafirleri burada ağırlamaya hazırlar" dedi.

Kasırgadan zarar gören altyapının yeniden inşasının yıllar alabileceğini ifade eden Obama, bu nedenle New York ve New Jersey ulaşım otoritelerine yeni yardımlar yapacaklarını açıkladıklarını kaydederek, "Onarım çalışmalarımız sürüyor. Yeni yapılar eskisinden çok daha güçlü ve dayanıklı olacak" diye konuştu.

Yeni kasırga sezonuna da hazırlanılması gerektiği uyarısında bulunan Obama, geçmiş felaketlerden ders alınmasını ve yeni oluşabilecek kasırgalara ve her türlü afete karşı hazırlıklı olunması gerektiğini bildirdi.

Obama, önceden yapılacak hazırlıkların hayat kurtaracağını vurgulayarak, halktan bilgi için "ready.gov" internet sitesini ziyaret etmelerini ve hazırlıkları geciktirmemelerini istedi.

ABD'lileri yaz tatilini geçirmek üzere New Jersey'e davet eden Obama, turistlerin New Jersey'de dünyanın en güzel sahillerinden birisini bulacaklarını ifade etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!