"Obama ile uzlaşma mümkün olabilir"

Cumhuriyetçilerin, Kongre'de mali konularda işaret ettikleri isim olan Paul Ryan, Başkan Barack Obama ile vergiler ve harcama kesintileri konusunda uzlaşmanın mümkün olabileceğini söyledi.ABD'de otomatik kesintilerin devreye girmesi sonrasında Obama'nın telefon trafiğinin de etkisi ile mesafe kaydedilebileceği belirtildi.

 ''Obama ile uzlaşma mümkün olabilir''

Bütçe Komitesi Başkanı Paul Ryan pazar günü yapılan görüşmelerden gündeme yansıyan detaylara bakıldığında Başkan Obama'nın vergi ve harcamalar tarafında bütçe konusunda anlaşılabileceğini kaydetti.  Ryan, 2014 bütçesinin görüşüleceği haftada gelecek 10 yıl için yıllık harcama artışın yüzde 3.4 ile sınırlı tutulabileceğini dile getirdi.

Geçtiğimiz yıl eleştirilere neden olan Obama'nın sağlık yasasında değişiklikler olabileceği belirtildi. Obama ile geçtiğimiz hafta yaptığı görüşmeler sonrasında bütçe için taslağın Salı günü sunulması beklenirken, Washington'un elinde 16.7 trilyon dolarlık federal borç olduğu biliniyor.

Harcamalar tarafında 5 trilyon dolarlık kesintinin gelecek 10 yıllık dönemde Medicare sağlık planının özelleştirilmesi ile sağlanması planlanırken, Ryan 10 yıllık dönemde bütçe üzerinde dramatik değişiklikler olacağını savundu. Buna rağmen 20140'da tam anlamda bir dengeleneme olmayacağını da dile getiren Ryan bütçenin dengelenmesinde 620 milyar dolarlık vergi artışının önemli olduğunu belirtti.

Gelen bilgilere göre Ryan'ın bütçe planında daha öncesinde Demokratlar tarafında reddedilen birkaç yaklaşımında üzerinde duracak.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!