Obama ailesinin Türk sevgisi

ABD Başkan Barack Obama `Bayram (Holiday) resepsiyonu'na davet ettiği işadamı Burak Yeneroğlu'na ve Türklere iltifatlarda bulundu.

Obama ailesinin Türk sevgisi

6 Kasım Başkanlık seçimi öncesi, "Siz Türk-Amerikalılar her yerdesiniz." diyen Obama 'nın bu defa, "Siz Türk-Amerikalılar her yerdesiniz. Sizler büyük işler yaptınız." şeklinde iltifatta bulunduğu öğrenildi.

Cuma akşamı verilen resepsiyona davet edilenler arasında yer alan Yeneroğlu, Başkan Obama ile arasında geçen diyaloğu şöyle aktardı:

"Benimle tokalaşacağı anda 'Ben Türk-Amerikalı Burak Yeneroğlu' dedim O da bana gülerek, 'Ben sizi tanıyorum Burak Bey, Siz Türk-Amerikalılar her yerdesiniz. Sizler büyük işler yaptınız' dedi.

Daha sonra Başkan elini omzuma koyup, 'yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim' dedi."

Başkan Obama dışında Michelle Obama ile de ayak üstü kısa bir sohbet etme imkanı bulduklarını belirten Yeneroğlu, "Ben kendilerine 'Türkler sizi çok seviyor' dedim. O da bana, 'Biz de siz Türkleri çok seviyoruz' diye karşılık verdi." diye aktardı.

Yeneroğlu'na Türk işadamlarından Altan Kalaycı da eşlik etti. Beyaz Saray tarafından bayram resepsiyonuna davet edilmelerini Yeneroğlu, Demokrat Parti'nin Finans Komitesi'nde yer almaları ve seçimlerde Obama için yaptıkları çalışmalardan dolayı olduğunu söyledi..
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!