O modelde ısınmaya karşı yeni çözüm!

Galaxy Note 9 lansmanına 48 saatten daha kısa bir süre kalırken, yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bugün sızdırılan raporlar ile birlikte, yeni amiral gemisinin en zorlu şartlarda nasıl bir performans sergileyeceği ortaya çıktı.

O modelde ısınmaya karşı yeni çözüm!

Galaxy Note 9 ısınma sorunu yaşamayacak!

İyi bir kullanıcı dneeyimi sunmak isteyen Samsung, en zorlu şartlarda bile yüksek performans sağlamak için her detayı ince eleyip sık dokuyor. Telefonun performansını zorlayacak kullanıcıları üzmek istemeyen şirket, Galaxy Note 9'un iç mimarisinde ısıyı hızlıca iletebilecek materyaller kullanacak.

Bakır yerine ısıyı daha hızlı iletebilen "titanyum" kullanmayı planlayan Samsung, böylece kullanıcıların canını sıkan ısınma sorununun önüne geçecek. Bu soğutma yöntemine geçmesinin en büyük nedeni olarak DeX gösteriliyor.

Geçen yıl tanıtılan DeX sayesinde akıllı telefonu adeta bir bilgisayara dönüştürmek mümkün hale geldi.. Fakat, DeX'in cihazı aşırı zorlaması, yüksek ısıya sebep olabiliyor. Bu da telefonun aşırı yavaşlaması gibi sorunlar doğuruyor.

Yaşanılan bu sıkıntıyı, titanyum kullanarak çözmek isteyen Samsungkullanıcılarına kaliteli bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!