O isme de 'bırak' çağrısı

Mesut Özil'in Alman milli takımını bıraktığını açıklamasının yankıları sürerken sosyal medya İlkay Gündoğan'dan da aynısını yapmasını bekliyor.

O isme de 'bırak' çağrısı

Almanya Mesut Özil'in Milli Takımı bırakma kararıyla meşgulken gözler tepkilerin hedefindeki diğer bir futbolcu olan İlkay Gündoğan'a çevrildi.

Londra'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la fotoğraf çektiren 2 Türk asıllı Alman futbolcudan biri olan İlkay Gündoğan şu anda Mykonos'ta tatilde.

Mesut Özil'in kararını açıklamasının ardından sosyal medyada başlayan tartışma giderek büyürken birçok kullanıcı İlkay Gündoğan'ın Twitter ve Instagram hesaplarına mention yaparak ondan da Alman milli takımını bırakmasını talep etti.

Instagram'da bir kullanıcı "Sen istifa etmeyecek misin Alman takımından? Omurgalı ol bırak'" yazarken bir başka kullanıcı ise "Bizim boynumuzu yere eğme sen de duruşunu göster Balıkesirli haydi aslanım" yazdı.

Bir diğer kullanıcı ise İlkay Gündoğan'ın özür dilediğini hatırlarak Alman milli takımını bırakmayacağını savundu. "Sen neyi bekliyorsun", "Irkçı Almanlar için oynamaya devam mı edeceksin", "Adam gibi Alman mill takımını bırak, sen bunlara fazlasın kardeşim" gibi yorumların yanı sıra "Kendi gururunu haysiyetini şerefini düşünmüyorsan da Türkler'inkini düşün ve ayrıl oradan" diye yazanlar da oldu.

Twitter'da ise "Alman Milli takımını bırak lütfen, sizin değerinizi bilmeyen bir ülke için oynamayın. Siz zaten iyisiniz kaybeden onlar olsun" diyen bir kullanıcının yanı sıra "Tatile niye Türkiye'ye gelmiyorsun da Yunanistan'a gidiyorsun" diye tepki gösterene de rastlandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!