O ile metro müjdesi!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin metro çalışmalarıyla ilgili konuştu. Şahin, "İki ay sonra uygulama projesinin tamamlanacak ve bu kapsamda 130 sondaj yapılacak. Şu anda 30 sondaj tamamlandı, hızlı şekilde devam ediyoruz. Uygulama projesi tamamlanır tamamlanmaz temel atma noktasına geleceğiz" dedi.

O ile metro müjdesi!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentin farklı noktalarında metro çalışmaları için sondaj çalışmalarına başlandığını belirterek, bu çalışmaların ardından temel atma noktasına ulaşılacağını bildirdi.

Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, göreve geldikleri günden  itibaren kentteki ulaşım sorunlarını giderebilmek için çalışmalara başladıklarını  ve ulaşım master planlarının yanı sıra acil eylem planlarının devreye alındığını  söyledi.

Bu kapsamda insan yoğunluğunun fazlalığına dikkati çeken Şahin, Ulaşım Master Planı'nın ilgili bakanlık tarafından onaylandığını vurgulayarak, şöyle  konuştu:

"Şu anda kentimizde çalışan hafif raylı sistem var. Bu sistem günde  yaklaşık 60 bin insanın taşınmasını sağlıyor. Bu yılın sonunda da GAZİRAY Projesi  devreye girecek ve günde 100 bin kişi taşınacak. Bir taraftan da bunların  birbiriyle entegrasyonunu sağlayacak metroya ihtiyaç vardı. İstasyon Meydanı'ndan  yeni yapılan şehir hastanesine kadar iki ilçemizi birbirine bağlayacak bir hat  söz konusu. Kenti demir ağlarla öreceğimiz metro hatlarının sahadaki  çalışmalarına başladık. Bugün kenti farklı noktalarındaki sondaj çalışmaları da  bunun bir sonucu. 2 ay sonra uygulama projesinin tamamlanacak ve bu kapsamda 130  sondaj yapılacak. Şu anda 30 sondaj tamamlandı hızlı şekilde devam ediyoruz.  Uygulama projesi tamamlanır tamamlanmaz temel atma noktasına geleceğiz."

Şahin, böylesine büyük bir projenin kazandırılması için belediye  olarak ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayarak, artık Gaziantep'in İstanbul ve Ankara gibi metropol şehir olarak çok ciddi bir altyapıya kavuşmuş olacağını sözlerine ekledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!