O eşim, casus değil!

'Askeri casusluk' davasında tutuklanan Yüzbaşı Karatekin'in babası, "3 yıldır Somali'de kahramanca görev yapıyordu" dedi

O eşim, casus değil!

İzmir'deki Casusluk Davası'nda tutuklanan Yüzbaşı Engin Karatekin'le ilgili belgede "Rusya ile bağlantıyı Maria sayesinde kurar" yazılı. Ancak Maria, tutuklanmadan 3 gün önce evlendiği eşi. Ailesi Başbakanlığa mektup yazdı.

 

Askeri casusluk davası'nda, çete lideri olduğu gerekçesiyle tutuklanan işadamı Bilgin Özkaynak'a ait bilgisayarda yer alan "Pandora" isimli klasörde, 9 yönetici arasında Deniz Yüzbaşı Engin Karatekin'in ismi de "koordinatör" olarak geçiyor. Davada, tutuklu olarak yargılanan Deniz Yüzbaşı Karatekin'in babası Ferhat Karatekin ise, oğlunun suçsuz olduğunu iddia ederek, 5 yıl önce tanıştığı Rus gelini Maria ile tutuklanmadan 3 gün önce evlendiğini belirtti.

Mağdur sanık!

Yüzaşı Karatekin, soruşturmada gözaltına alınan subay sanıklardan Burak Çetin'de ele geçirilen dijital bir bellekte özel hayatına ilişkin video ve fotoğraflar bulunduktan sonra davada 'mağdur' da oldu. Karatekin'in emekli astsubay olan babası Ferhat Karatekin şunları söyledi: "Oğlum 3 yıldan bu yana Somali'de TCG Giresun gemisinde görev yapıyordu. O bölgede korsanlara karşı kahramanca mücadele ediyorlardı. Sadece 128 gün Türkiye'deydi. Şimdi çete adına koordinatörlük yaptığı söyleniyor. Kendisine bağlı çalışan 12 kişi olduğu söyleniyor. O 12 kişinin en düşük rütbelisi bir binbaşı. Bir tuğamiral, bir tümgeneral, 5 kurmay albay ile yarbay var. Bu kişilerden biri kendi gemi komutanı. Bütün bunları benim aklım almıyor. Savcıya durumu sormaya gittiğinde ne olduysa aranmadığı halde tutuklandı."

'Savcıya sordu tutuklandı'

Engin Karatekin, TGC Giresun gemisinde görev yaptı. Ferhat Karatekin, oğlunun çıkan haberler üzerine durumunu savcıya sormaya gittiğini ve tutuklandığını söyledi.
VATAN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!