Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Nur Kuyumculuk'tan vatandaşa altın tavsiyeleri (ÖZEL HABER)

Gün geçtikçe değer kazanan altın, yükselişine devam ederken, fiyatlar düşecek mi, altın değer kaybedecek mi yatırımı bu yönde yapmak doğru mu gibi sorular vatandaşın ve yatırımcıların aklını kurcalamaya devam ediyor. Altının akıbeti ne olacak sorusunu işin uzmanına sorduk.

Nur Kuyumculuk'tan vatandaşa altın tavsiyeleri (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

İlk perakende kuyum mağazasıyla, 1985 yılında Kapalı Çarşı'da hizmet vermeye başlayan ve bugün mağaza sayısını 4'e yükselten Nur Kuyumculuk'un müdürü İzzet Şensoy ile firmalarını ve altın piyasasındaki durumu konuştuk.

"TERCİH EDİLME SEBEBİMİZ KALİTE VE HİZMET"

Firma olarak olmazsa olmazımız müşteri memnuniyeti diyen Şensoy, "Kalite ve hizmetin ötesi yok, bu ikisine tutunursanız ve bunu olmazsa olmaz olarak belirlerseniz müşteri kesinlikle sizi tercih eder. Biz sattığımız ürünün arkasında durmamız daha sonra oluşabilecek olumsuzlukları gidermemiz gibi konularda ve müşteriyi memnun etmeden bu kapıdan çıkartmamamız sayesinde tercih ediliyoruz ve güven kazandık" dedi.

"KISA ZAMANDA ALTIN FİYATINDA DÜŞÜŞ BEKLEMİYORUZ"

Önümüzdeki günlerde altın fiyatları nasıl olacak sorusuna, İzzet Şensoy, "Çin'de ortaya çıkan koronavirüs bunun yanında dünyadaki siyasi belirsizlikler, kargaşa durumu altın rakamını şu an oldukça yukarıya çekti ve bu durumlar ortadan kalkmadığı sürece rakamın çok kısa bir zamanda düşeceğini düşünmüyoruz" cevabını verdi.

SAHTE ALTIN NASIL AYIRT EDİLİR?

Vatandaşı değeri düşük altın konusunda uyaran Şensoy, "Öncelikle vatandaşın güvendiği bir mağazadan alışveriş yapması bu konudaki ilk kriter, biz özellikle bu konuyu sarrafi ürünlerde yaşıyoruz. Merdiven altı üretim yapan kişiler var bu tarz altınları özellikle gramından ve renginden ayırt edebiliriz. Bu tarz altınlar genelde değeri yüksek altına göre daha sarıya çalan bir renge sahip oluyor ama tam olarak emin olmak adına güvenilir yerlerden alışveriş yapmakta fayda var" dedi.

"PIRLANTA UYGUN FİYATIYLA TERCİH EDİLEBİLİYOR"

Düğün sezonu yaklaşırken en çok alyans, tek taş, set ve bilezik satıldığını ifade eden Şensoy, "Altın fiyatlarının yüksek olduğu bu dönemde vatandaş alternatif bir yol ararken, pırlanta tercih edilen seçeneklerden biri oluyor, çünkü her bütçeye uygun pırlanta bulmak mümkün, bin liraya kadar düşen fiyatlarla pırlantaya sahip olunabiliyor, özellikle gençlerin tercihi bu yönde oluyor" dedi.

"BU DÖNEMDE ALTINLARINIZI ELDEN ÇIKARMAYIN, İMKANINIZ VARSA DAHA ÇOK ALIN"

Bu belirsizlik ortamı ortadan kaybolmadığı müddetçe yatırımcıların altınlarını elden çıkarmamalarını tavsiye eden Şensoy, "Bu ortam sürdükçe fiyatların düşmesini beklemiyoruz, yatırım yapmak için birikimi olanların hiç düşünmeden altın almalarını tavsiye ediyoruz, en güzel yatırım altın. Geçen seneki getirisi yaklaşık yüzde 30-35 civarlarında, bu kadar yüksek getirisi olan başka hiçbir ürün yok" diyerek yatırım yapmak isteyenlere altını tavsiye etti.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!