Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Numan Şeker: Türkiye, İsrail'in NATO'ya girmesine izin vermemeli

Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, Türkiye'nin özür dilemedikçe İsrail'in NATO'ya girmesine izin vermemesi gerektiğini söyledi.

Numan Şeker: Türkiye, İsrail'in NATO'ya girmesine izin vermemeli

HAS Parti Bursa İl Başkanı Ali Mollasalih, Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği'ni ziyaret etti. 500 bin kişi ile Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduklarının altını çizen Memur-Sen İl Temsilcisi Numan Şeker, "Kamu çalışanlarının ekonomik, sosyal ve özlük haklarını iyileştirmek ve geliştirmek için hizmet sendikacılığı yapıyoruz. Kamu çalışanlarının meselelerini çözüme kavuşturma noktasında köprü vazifesi görüyoruz" dedi.
Terör örgütü tarafından öğretmenlere yönelik saldırıların arttığına dikkat çeken Şeker, "Yapılan saldırılar tahammül edilemez. Devleti temsil eden askerlerimize yönelik saldırılarıyla hedeflerine ulaşıyorlar da, sivil bir vatandaşı öldürdükleri zaman mı üzüntü duyuyorlar? Madem sivilleri öldürmek istemiyorlar, şehrin ortasında niye bombalı eylemler düzenleyerek onca masum insanın canına kastediyorlar? Bu örgütün arkasında Siyonist güçlerin, İsrail'in yer aldığını çok iyi biliyoruz. İsrail ile ilgili kararların devlet nezdinde bir an önce alınması gerektiğine inanıyoruz. Eğer Türkiye, İsrail'in NATO'ya girmesi ile ilgili hayır cevabı verirse İsrail NATO'ya giremeyecek. Umarız ki ülkemizin cevabı hayır olur. Eğer İsrail Başbakanı Mavi Marmara'ya yapılan saldırılar için özür dilemeyi kabul etmiyorsa, Türkiye'nin de İsrail'in NATO'ya girmesini engellemesi gerekir. Türkiye'nin elinde büyük bir koz bulunmaktadır. İsrail'in NATO'ya girmesi konusundaki oylamanın kesinlikle evet olmaması lazım" diye konuştu.
"OKUL MÜDÜRLERİNİ SUÇLAMAK YERİNE BÜTÇE MESELESİNİ HALLEDİN"
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in yayınladığı genelgeyi de değerlendiren Şeker, "Milli Eğitim Bakanı'nın okul kayıtlarında bağış alan okul müdürleri hakkında soruşturma başlatılacağı bildirildi. Okul müdürlerinin bütçe meselesini çözemediği için böyle bir yola başvuruyor. Okul müdürlerini suçlamak yerine, eğitim sistemindeki bütçe meselesinin bir an önce halledilmesi gerekiyor. Okul müdürlerinin terör örgütü üyesi gibi suçlu görülerek yurt çapında soruşturmaya tabi tutulması eğitim camiasında büyük rahatsızlığa yol açacaktır" dedi.
Memur-Sen'in yaptığı çalışmaları takdir ettiklerini söyleyen HAS Parti Bursa İl Başkanı Ali Mollasalih, "Memurlar bu ülkenin bel kemiği. Kayıt parası toplanmaması için verilen talimat yüzünden müdürler ve veliler karşı karşıya kalıyor. Okullarda yaşanan sıkıntılar yüzünden müdürler çaresizlik içinde. Hükümetin kitap konusunda gösterdiği cesaretin bu noktada da gösterilmesini talep ediyoruz. Okulların temizlik ve bakımının mahalli idarelere devredilmesiyle daha iyi hizmet verileceğine inanıyoruz; bu noktada adım atılmasını bekliyoruz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!