Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

NTV'de yeni yapılanma

Gezi Parkı sürecinin Doğuş Yayın Grubu'nda yarattığı sarsıntı istifalarla sürüyor. NTV'nin Genel Yayın Yönetmenliği'ne kanalın Haber Koordinatörü Nermin Yurteri atandı.

NTV'de yeni yapılanma

Gezi Parkı sürecinin Doğuş Yayın Grubu'nda yarattığı sarsıntı istifalarla sürüyor.

Doğuş Yayın Grubu'nun çıkardığı GQ Türkiye dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Mirgün Cabas ile NTV'de yaptığı önemli programların ardından Star TV'de editörlüğe çekilen Çiğdem Anad da grupla yollarını ayırdı. NTV'nin Genel Yayın Yönetmenliği'ne kanalın Haber Koordinatörlüğü'ne getirilen Nermin Yurteri atandı. Yurteri'nin Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilmesinden sonra NTV Ankara Temsilcisi Nilgün Balkaç'ın grupla yolları ayrıldı. Balkaç'ın ayrılığının Yurteri ile yaşadığı ihtilaf nedeniyle görevinden ayrıldığı öğrenildi.

Gezi Parkı olaylarının, NTV ekranına yansıtılmaması nedeniyle başlayan protestolar üzerine Doğuş Yayın Gruba CEO'su Cem Aydın çalışanlarla toplantı yapmış ve özür dilemişti. Gezi protestoları bu noktadan itibaren NTV'ye daha geniş ölçüde yansımaya başlamış, ancak   Cem Aydın 13 Haziran'da, kuruluşundan beri içinde olduğu Doğuş Yayın Grubu'nun CEO'luğundan istifa etmişti.

Aydın'ın ardından Doğuş Yayın Grubu Dergilerden Sorumlu Genel Müdürü olan ve Türkiye medyasında dergi - ilave yayın konusunda önde gelen isimler arasında yer alan deneyimli gazeteci Neyyire Özkan gruptan istifa etti.

Deneyimli televizyoncu Çiğdem Anad'ın da grupla yollarının ayrıldığı, ancak Anad'ın izinde ayrılması nedeniyle ayrılığın kendisine tebliğ edilmediği ileri sürüldü.

MİRGÜN CABAS İSTİFA ETTİ
Gruptaki kriz NTV Tarih dergisiyle devam etti. 1 Temmuz'da yayımlanacak aylık yayındaki Gezi Parkı özel dosyasının ardından Doğuş grubunun kapatma kararı aldığı NTV Tarih Dergisi'nin Genel Yayın Yönetmeni Gürsel Göncü'nün de hafta başında istifa etmesinden üç gün sonra grubun life style dergilerinden GQ Türkiye'nin Genel Yayın Yönetmeni Mirgün Cabas'ın istifa haberi geldi.

Ay sonu itibariyle 15 yıldır çalıştığı Doğuş Yayın Grubu'ndan ayrılacağını belirten Cabas, istifa kararının gerekçesi olarak "profesyonel nedenleri" göstermekle yetindi.

Doğuş Yayın Grubu'nda grubun amiral gemisi olarak bilinen NTV'de önemli bir atama da yapıldı. NTV Genel Yayın Yönetmenliği görevine Nermin Yurteri atandı. Uzun yıllar NTV Ankara Bürosu'nda muhabirlik yapan Yurteri, Habertürk TV'den Ankara Temsilciliği görevi eşliğinde transfer teklifi alınca yaklaşık üç yıl önce NTV yönetimi tarafından İatanbul'a davet edildi. Doğuş Yayın Grubu, Yurteri'yi, NTV Haber Koordinatörlüğü görevine getirdi. NTV Radyo'da program yapan gazeteci Kemal Yurteri ile evli olan Nermin Yurteri, muhabirlikle başladığı NTV'yi Genel Yayın Yönetmeni olarak yönetecek. Cem Aydın döneminde NTV Yayın Yönetmeni olan Ömer Özgüner de, yöneticilik görevini grubun eğlence kanalı Star TV'de sürdürecek.

Yurteri'nin Yayın Yönetmenliği'ne getirilmesinin ardından NTV Ankara Temsilcisi Nilgün Balkaç'ın da grupla yolları ayrıldı. Edinilen bilgiye göre, Balkaç, bir dönem NTV Ankara Bürosu'nda birlikte çalıştığı Yurteri ile yaşadığı ihtilaf nedeniyle gruptan koptu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!