Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Nostaljik berbere büyük ilgi

Sivas'ta 22 yıldır berberlik yapan Erdal Karataş, dükkanına gelen müşterilerin fotoğraflarını çekip dijital ortama aktararak bir dahaki gelişlerinde slayt eşliğinde izletiyor.

Nostaljik berbere büyük ilgi

Her müşteriden bir fotoğraf alan Erdal Karataş, bunları dijital ortama aktararak bir daha tıraş olmaya geldiklerinde aynanın yanında bulunan LCD ekrandan izletiyor.
Uygulamaya 10 yıl önce müşterilerinin vesikalık fotoğraflarını çekerek başladıklarını kaydeden Erdal Karataş, "Biz bu uygulamaya 10 yıl önce başladık. 10 yıl önce fotoğrafını aldık, daha sonra dijital çekiyoruz. 10 yıl önceki haliyle şimdiki halini kıyaslıyoruz. Geçmişi yad ediyoruz. Bizimki halka bir hizmet" dedi.
Müşterilerden olumlu tepkiler aldıklarını ifade eden Karataş, "Bu fikir benim kendi tarzımdı. Yani böyle bir değişiklik olsun istedim. Müşterilerimizle albüm oluşturmaktı maksat. Önceleri müşterilerimizden vesikalık fotoğraf alıyorduk, albüm oluşturduk. Daha sonra da dijital ortama aktardım. Kendim çekiyorum, burada panomuzda yayınlıyoruz. Daha sonra müşterilerimizin üç sene beş sene önceki halleriyle şimdiki hallerini kıyaslıyoruz" diye konuştu.
Uygulamadan memnun olan müşteriler de, "Orada eski arkadaşları görebiliyorsun, babanı görebiliyorsun ya da ne bileyim hiç görmediğin, tanımadığın simaları görüyorsun. Hoş oluyor. Farklı modeller yakalayabiliyorsunuz. Bu modeli istiyorum, diyebiliyorsunuz" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!