Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Nokia HTC One satışlarını yasaklayabilir

HTC One'da HAAC mikrofonlarının kullanılması karşı karşıya gelen iki yeni bir patent davasında tekrar bir araya gelebili

Nokia HTC One satışlarını yasaklayabilir

HTC ve Nokia arasında yeni bir patent anlaşmazlığı ortaya çıktı. Benzer bir süreç sadece Nokia telefonlarda kullanılmak üzere tasarlanan HAAC mikrofonun tedarikçi tarafından HTC One'a sağlanmasıyla başlamıştı. Hollanda yargısı ise anlaşmayı bozan tarafın tedarikçi olduğuna karar vererek HTC One'a herhangi bir yaptırımda bulunmamıştı.

Yeni bir dava ise Amerika'da başlayabilir. Nokia, kendisine ait üç patentin ihlal edildiği gerekçesiyle HTC'yi Uluslararası Ticaret Komisyonu'na şikayet etti. İhlallerin HTC One'da mevcut olan Broadcom ve Qualcomm tarafından yapılan, çip içerisinde yer alan sinyal etkileşim yöntemiyle alakalı olduğu bildirildi.

SATIŞLARI DURDURMAK İSTİYOR
Şirket aynı zamanda Kaliforniya San Diego Bölge Mahkemesi'ne yaptığı başvuruda telefonun satışlarını durdurmak istiyor.

70 Bin TL Konut Kredisini 700 TL taksitle alabilirsiniz!
Olası bir yasaklamanın şu an için Amerika'da geçerli olması bekleniyor ancak, kararın farklı ülkelerde emsal gösterilmesiyle yasak birçok ülkeye sıçrayabilir. Geçtiğimiz günlerde 5 milyon satış gerçekleştirdiği bildirilen telefon için yoğun talebin karşılanması için üretim kapasitesi iki katına çıkarılmıştı. ABD yargısının telefon için vereceği karar satışlar üzerinde önemli bir etki yaratabilir.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!