Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

NOKIA'da sızıntı var

Nokia'nın 2013 başında sunulması beklenen ancak ertelenen Windows RT tabanlı tablet bilgisayar projesi iptal edildi.

NOKIA'da sızıntı var

Nokia'nın 2013 yılının başında sunulması beklenen ancak ertelenen Windows RT tabanlı tablet bilgisayar projesinin iptal edildiği öğrenildi.

Finlandiyalı mobil üreticisinin, kullanıcılar tarafından ilgi görmeyen RT yerine Windows 8 işletim sistemiyle çalışacak bir tablet üretmeye karar verdiği belirtildi.

The Verge sitesi, Windows RT tabanlı tabletin iptal edildiğini konuya yakın kaynaklardan aldığı bilgiyle doğruladı. Güney Koreli bir teknoloji sitesi ise üretimine geçilmeyecek olan tabletin fotoğraflarına ulaştığını öne sürdü.
Naver Cafe adlı forum, 10 inç ekran genişliğine sahip tablete ait 5 fotoğraf yayımladı. Fotoğraflardan biri, MacBook'larda ve Microsoft'un Surface tabletlerinde kullanılan manyetik şarj girişi MagSafe benzeri bir port olduğu izlenimi doğuruyor.

NOKIA KONU HAKKINDA AÇIKLAMA YAPMIYOR
Kaynaklar, Windows RT tabanlı tabletin Nvidia Tegra 3 işlemcisi kullandığını belirtirken, cihazın HDMI ve USB bağlantıları olduğu da ifade edildi. Arkasında 'Nvidia P1001' model numarası olan cihaz, muhtemelen bir prototatipi temsil ediyor. Nokia konu hakkında açıklama yapmış değil.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!