Nintendo Türkiye pazarına geri dönüyor

Türkiye'de bir süredir sesi soluğu çıkmasa da geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız Türkiye'ye geri dönen oyun ve teknoloji devi Nintendo, konsol savaşlarına yepyeni bir cephe açıyor. Nintendo Türkiye Ülke Müdürü Levent Ertoğlu, Nintendo'nun Türkiye'deki çalışmaları ve planlarına yönelik Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

Nintendo Türkiye pazarına geri dönüyor

Nintendo uzun bir aradan sonra tekrar Türkiye pazarına geri dönüyor. Türkiye'ye özel çalışmalarını yoğunlaştıran Nintendo Türkiye Ülke Müdürü Ertoğlu, Türkiye'den Nintendo'nun yıllar önce çekilmesinin sebebini şu sözlerle açıklıyor:

"Bildiğiniz gibi daha önce farklı bir distribütör firma ürünlerin Türkiyedeki satış ve dağıtımını yapmaktaydı. Dolayısıyla onların adına bir şey söylememiz doğru olmayacaktır. Biz ise CD Media Türkiye olarak gerek Nintendo gerekse Take2 markalarının Türkiye'de hakettiği şekilde yer alması için çalışacağız. Bağlı olduğumuz grup şirketimiz CD Media S.E. Balkan ülkelerinde 1993'ten beri oyun dünyasında faaliyetini sürdürmekte ve bugün 12 farklı ülkede Nintendo başta olmak üzere çok önemli oyun markalarının satış, dağıtım ve pazarlamasını başarıyla yapmaktadır. Nintendo'nun, Türkiye için de CD Media'yı tercih etmesinde şüphesiz bu başarının payı çok büyük."

Nintendo'nun Türkiye stratejisini de paylaşan Ertoğlu, Nintendo ürünlerinin raflardaki yerini ne zaman alacağıyla ilgili sorumuza " Bir iki hafta içinde Nintendo ürünleri raflarda yerini bulacak. Böylece geçen sene Mart ayında dünyada satışı başlayan ve bugüne kadar 17 milyon adedin üzerinde satan Nintendo Switch oyun konsolu nihayet Türkiye'deki oyunseverlerle buluşmuş olacak." şeklinde yanıt verdi.  

Bu senenin sonuna kadar Nintendo'nun ürün gamında olan 150'den fazla ürünü Türk oyunseverlerle buluşturacaklarına dikkat çeken Ertoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Bunların arasında Nintendo Switch Oyun Konsolu, Nintendo 2DS/3DS Oyun Konsolları, şu an tüm dünyada büyük heyecan yaratan Nintendo Switch Labo ürünleri, Nintendo Switch aksesuarları ve elbette başta Mario, Zelda olmak üzere onlarca Nintendo oyunu bulunuyor. Haziran ayında E3 fuarında özelikle dikkat çeken Super Smash Bros, Pokemon, Splatoon2, Xenoblade Chronicles 2, Octopath Traveler ve FIFA19'un bu seneye damga vuracağını düşünüyoruz."

Oyun severlerin dört gözle beklediği Red Dead Redemption'a da değinen Ertoğlu; "Nintendo dışında Take 2 markası altında yer alan bu senenin pek çok hit oyunu da yine CD Media güvencesiyle raflarda olacak. Ekim ayı sonunda satışa çıkacak olan Red Dead Redemption 2 oyunseverler arasında şimdiden büyük bir heyecan yarattı." dedi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!