NİLÜFERLİ ÇOCUKLARA İTHAL ARKADAŞ

Nilüfer Belediyesi'nin her yıl düzenlediği spor şenlikleri bu yıl uluslararası çapta gerçekleştirilecek. Yurtdışından gelecek öğrenciler bir hafta boyunca Nilüferli halkın evlerinde ağırlanacak.

NİLÜFERLİ ÇOCUKLARA İTHAL ARKADAŞ

Uluslararası Nilüfer 10. Spor Şenliği 19 Nisan-24 Mayıs 2011 tarihleri arasında yapılacak. 19 Nisan Salı günü saat 19.00'da FSM Bulvarı Acıbadem Hastanesi önünden Çevre Müdürlüğü yanındaki alana kadar sürecek kortej yürüyüşü ile başlayacak şenliğin açılış töreninde Grup 84'ün konser vereceği bildirildi.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, geleneksel hale gelen ve düzenlemekten büyük memnuniyet duydukları organizasyonun bu yıl onuncusunu tertiplediklerini söyledi. Kardeş şehirlerden gelecek çocuklarla birlikte 7 ülkeden toplam 302 çocuğun Nilüferlilerin evlerinde ağırlanacağını bildiren Bozbey, yurtdışından gelen öğrencilerin Türkçe bilmemelerine rağmen, beden dili sayesinde anlaşmakta bir sıkıntı çekmeyeceğini kaydetti.
Bozbey, "Öğrenciler birbirleriyle beden diliyle anlaşıp çok güzel ilişkiler kuracak. Hatta ayrılık günü gelip çattığında bir birlerini bırakmak istemeyecekler" dedi.
Bozbey, misafir öğrencilerin Türk adetlerini öğreneceğini, büyüyünce Türkiye'ye karşı sempati duyacaklarını sözlerine ekledi.
Bulgaristan'dan Triaditsa, Ardino, Kırcaali, Romanya'dan Brialla, Azarbaycan'dan Nizami, Letonya'dan Kekava, Kosova'dan Peja, Ukrayna'dan Nikolayev, KKTC'den Gazi Magosa, Muğla-Dalyan, Mustafakemalpaşa Çeltikçi ve Çakırlı belediyelerinden toplam 302 çocuk misafir edilecek. 24 Nisan'a kadar misafir takımlarla basketbol, yüzme turnuvaları ile halk dansları gösterileri yapılacak. Nilüfer ilçesinde 59 ilköğretim okulu, 23 lise, 19 anaokulu, 9 özel eğitim okulundan toplam 12 bin 200 civarında öğrencinin iştirak edeceği şenlikte misafir gruplar Atatürk Stadyumu'nda yapılacak 23 Nisan kutlamalarına da katılacak. Konuk grupların uğurlanmasından sonra da 24 Mayıs tarihine kadar çeşitli spor müsabakaları, uçurtma şenliği, geleneksel oyunlar gibi organizasyonlar yapılacak. Organizasyon, 24 Mayıs'ta Nilüfer Belediyesi Spor Tesislerinde yapılacak ödül töreniyle sona erecek. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!