Nilüfer'in her mahalle girişinde sizi bir sanat eseri karşılayacak

Kültür-sanat kenti Nilüfer'in sokaklarını, caddelerini sanatla buluşturan Nilüfer Belediyesi, Heykel Sempozyumu'ndan elde edilen eserlerle renklendirdiği sokaklarını şimdi de birbirinden güzel seramik eserlerle süslüyor.

Nilüfer'in her mahalle girişinde  sizi bir sanat eseri karşılayacak

Her mahalleye sanat değeri olan bir eser kazandırmak istediklerini belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bu amaçla her mahallenin girişine o mahallenin isminin yazıldığı özel tasarım seramik eserler konulacağını söylüyor.
Nar Seramik Sanat Derneği Sanatçıları tarafından tasarlanan bu çalışmaların ilk etapta 4 mahallede sergilenmeye başladığını kaydeden Başkan Bozbey, her mahallenin ismi ve karakteristik özelliklerine göre tasarlanan çalışmaların ilgiyle karşılandığını söyledi.
Tamamen sırlı seramik malzemelerden yapılan ve tüm doğa koşullarına dayanıklı bir özellikte olan sanatsal mahalle isimleri çalışması için kalabalık bir ekip çalışmalarını sürdürüyor.
Nar Seramik Grubu sanatçılarından Arzu Karayel'in yaptığı eserin Odunluk Mahallesi girişinde, Vedat Dinç'in yaptığı eserin Karaman Mahallesi girişinde, İnci Aykut'un yaptığı eserin Üçevler Mahallesi girişinde ve Rahmi İmrak'ın yaptığı eserin de Ertuğrulkent girişinde sergilendiğini belirten Başkan Bozbey, çalışmanın diğer mahalleler için de sürdürüldüğünü söyledi. 

Nilüfer'in her mahalle girişinde  sizi bir sanat eseri karşılayacak Nilüfer'in her mahalle girişinde  sizi bir sanat eseri karşılayacak Nilüfer'in her mahalle girişinde  sizi bir sanat eseri karşılayacak
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!