Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Nilüfer'e 5 yıldızlı spor salonu

Bursa'nın uluslararası standartlardaki ilk voleybol salonu Nilüfer'e yapılıyor.

Nilüfer'e 5 yıldızlı spor salonu

Nilüfer Belediyesi'nin tahsis ettiği alanda, Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından yaptırılacak olan Cengiz Göllü Spor Salonu'nun temel atma törenine Bursa Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, sporcular ve çok sayıda davetli katıldı.
Büyük emek harcayarak birçok başarıya imza attıklarını belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "1999 yılında kurduğumuz spor kulübümüz 17 branşta yüzlerlerce sporcu ile Türkiye ve Bursa'nın gururu oldu. Yürüyüş yolları, parklardaki spor aletleri ile 7'den 70'e ilçe halkına spor yapma imkanı sunmaya çalıştık. Sporun bir hayat tarzı haline gelmesini hedefliyoruz" dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, Bursa'nın özellikli bir şehir olduğunu hatırlatarak, "Her türlü güzelliği bünyesinde barındırıyor. Bizim hedefimiz bu dönemde Bursa'nın bir spor kenti olması. Bu konuda adımlarımızı atıyoruz. Bunlar Bursa'nın geleceği için, gençlerin geleceği için atılan güzel adımlar. Büyükşehir Belediyesi olarak 7'den 70'e herkesin spor yapması için spor salonları, yüzme havuzları, yürüyüş alanları, semt statları yapıyoruz. Bu dönemde tam 87 adet tesisin temelini attık. Her
gün yeni bir tesis açıyoruz. İnşallah bu 5 yıl içinde 100'ün üzerinde tesisi bitirmiş olacağız" diye konuştu.

"ALDIĞIM EN BÜYÜK ÖDÜL"
Spor salonuna ismi verilen eski voleybolcu Cengiz Göllü ise, en büyük ödülü aldığını ifade ederek, "55 yıl voleybola hizmetim var. 10 sene sporculukla, 45 sene yöneticilik, antrenörlükle geçti. Bana hayatımın en büyük ödülü veriliyor. Çok ödül aldım, beni 5 kıtada lider seçtiler, fakat hiç birinin bu tesise verilen adımla mukayese edilmesi mümkün değil. Ben bu tesisin önce Bursa'ya, sonra Türk gençlerin hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.
Türk voleybolunun efsane isimlerinden Cengiz Göllü'nün adını taşıyan Nilüfer Cengiz Göllü Spor Salonu, Nilüfer Kent Meydanı projesinin bir parçası olarak hizmet verecek. 5 bin seyirci kapasiteli voleybol salonu, 4 adet açık plaj voleybol sahası, 4 yıldızlı otel kapasitesinde sporcu konaklama merkezi, 8 soyunma odası, olimpik kondisyon merkezi, 3 uluslararası delege odası (CEV - FIVB), basın fuayesi ve 75 kişilik basın toplantı odasının yanı sıra, her biri 200 kişilik 2 kafeteryası bulunacak. 

Nilüfer'e 5 yıldızlı spor salonu Nilüfer'e 5 yıldızlı spor salonu
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!