Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

NİLÜFER'DE YÜZLERCE KADIN MESLEK SAHİBİ OLDU

Nilüfer Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle 84 branşta açılan 645 kursta yüzlerce kadın meslek sahibi oldu.

NİLÜFER'DE YÜZLERCE KADIN MESLEK SAHİBİ OLDU

Daha çok ev tekstili, iğne oyası, ev mefruşatı gibi kurslara ilgi gösteren kadınlara kurs bitiminde törenle sertifikaları verildi. Alaaddinbey, Ürünlü, Kayapa, Hasanağa, Doğanköy, Yolçatı, Görükle, Tahtalı, Çalı, Demirci ve Gümüştepe mahallesinde düzenlenen törenlerde kadınların el emeği ve göz nuru eserleri sergilendi.
Kursiyerlere sertifikalarını veren Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kadınların boş zamanlarını değerlendirip ekonomiye katkı sunmalarını istediklerini belirterek, "Nilüfer Belediyesi olarak her yıl açılan kurslarla binlerce kadının meslek edinmesini sağlıyoruz. Sadece erkekler değil, kadınlarımız da boş vakitlerini değerlendirerek, hem meslek öğrenecek, hem de aile ekonomisine katkı sağlayacak. Yakında açıklayacağımız bir projeyle kadınlarımızın el emeği göz nuru eserlerini sergilemeleri ve satışa sunmaları için uygun bir mekan açacağız" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!