NİLÜFER'DE LİSELER ARASI MÜZİK YARIŞMASI

Nilüfer Belediyesi, Bursa genelinde Liselerarası Popüler Müzik Yarışması'na ev sahipliği yapıyor.

NİLÜFER'DE LİSELER ARASI MÜZİK YARIŞMASI

Bursa'da 6 yıldır çeşitli kurumların desteğiyle yapılan organizasyona sahip çıkan Nilüfer Belediyesi, müzik konusunda yeteneği olan gençleri keşfetmeye yönelik bu organizasyonu önümüzdeki yıllarda daha da genişletmeyi hedefliyor.
Bu yıl Bursa genelinde 34 okulun katıldığı yarışmanın ön elemeleri, 6-7 Mayıs tarihlerinde Konak Kültürevi'nde yapıldı. 18 okulun finale kaldığı yarışmanın şampiyonları, 17 Mayıs'ta saat 17.00'de Merinos-Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Osmangazi Salonu'nda yapılacak finalde belirlenecek.
Konak Kültürevi'nde bir basın toplantısı düzenleyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, dereceye girmenin yanı sıra gençlerin kaynaşmalarının önemli olduğunu belirterek, "Keşke anaokulundan itibaren her öğrencinin bir enstrüman çalmasını şart koşabilsek" dedi.
"En iyi orkestra", "en iyi kız solist", "en iyi erkek solist", "en iyi beste", "en iyi düzenleme", "en iyi sahne performansı", "en iyi kareografi", "en iyi enstrümanist" gibi kategorilerde yarışacak olan müzik gruplarına ödül olarak çeşitli hediyeler verilecek. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!