Nilüfer'de hava Tebriz'den Toros'a esti

Nilüfer Belediyesi Ocak ayı etkinlikleri kapsamında sahne alan Cavit Murtezaoğlu ve Feryal Öney, Tebriz'den Toros'a adlı projeleriyle izleyenlere müzik ziyafeti sundu.

Nilüfer'de hava Tebriz'den Toros'a esti

Nilüfer Belediyesi düzenlediği etkinliklerle Bursalılarla ünlü müzisyenleri buluşturmaya devam ediyor. Ocak ayı etkinlikleri kapsamında Cavit Murtezaoğlu ve Feryal Öney, Bursalılarla Uğur Mumcu Sahnesi'nde bir araya geldi.


Kardeş Türkülerin üyesi Feryal Öney ile İran'ı terkedip Türkiye'ye yerleşmek zorunda kalan müzisyen Cavit Murtezaoğlu'nu bir araya getiren "Tebrizden Torosa" projesi altında söylenen eserler müzikseverleri mest etti. İran'dan Türkiye'ye bir coğrafyanın düşünürlerinin izini süren, onların öğütlerini saz ve sözle anlatmayı amaçlayan proje kapsamında Şems'den Mevlana'ya, Nesimi'den, Fuzuli'ye, Neşet Ertaş'dan, Aşık Mahsuni'ye kadar birçok Türk düşünürü ve halk ozanının eserleri seslendiriliyor.
Yaklaşık 2 saat sahnede kalan ikili konser sonunda ayakta alkışlanırken, Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Aysel Okumuş ise çiçek vererek kutladı. 
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!