Nilüfer'de 150 bin Cumhuriyet sevdalısı yürüdü

Cumhuriyetin, özgürlük ve bağımsızlığın sembolü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı halkın katıldığı coşkulu organizasyonlarla ve alanlarda kutlamak amacıyla 7 yıldır Cumhuriyet Yürüyüşleri organize eden Nilüfer Belediyesi, bu yıl yaklaşık 150 bin kişiyi Cumhuriyet coşkusunda buluşturdu.

Nilüfer'de 150 bin Cumhuriyet sevdalısı yürüdü

Cumhuriyet'in 89. yılında Nilüfer muhteşem bir kutlamaya sahne oldu. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nı hıncahınç dolduran, Bursa'nın çeşitli ilçelerinden de katılımlarla sayıları 150 binden fazla olan Cumhuriyet sevdalıları, bu yıl Cumhuriyet Bayramı'nı daha yoğun bir katılım ve daha büyük bir coşku ile kutladı.
Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda toplanan onbinlerce Nilüferli, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle ışıl ışıl görüntüler oluştururken, hep bir ağızdan söylenen marşlar ve sloganlarla Cumhuriyete sahip çıkma andı içtiler.
Cumhuriyet coşkusunu daha da artırmak için bu yıl 50 bin Ata posteri dağıtan Nilüfer Belediyesi'nin yaptırdığı 2 metre eninde, 750 metre boyunda olan Türk Bayrağı da yürüyüşe damgasını vurdu.  
Cumhuriyet Yürüyüşü sırasında, yürüyüş güzergahında kurulan led ekranlar tüm detayları aktarırken, coşkuyu daha da artıran gökyüzünde Türk bayrağını dalgalandıran paramotor ise büyük alkış aldı. Yaşlı, genç, çocuk demeden onbinlerce kişi, Cumhuriyet'in 89. yılında 10. Yıl Marşı'nı söyleyerek coşku dolu anlara imza attı.  
Türk bayrakları ve meşalelerle yürüyüşe geçen kortejin başını, araçlarını bayraklarla süsleyen motosikletliler oluşturdu. Nilüfer Belediyesi'nin onbinleri buluşturan Cumhuriyet kutlamasına Başkan Mustafa Bozbey'in yanı sıra CHP Milletvekilleri Sena Kaleli, Turhan Tayan, İlhan Demiröz, Aykan Erdemir ile CHP eski Milletvekili Kemal Demirel; CHP İl Başkanı Metin Çelik, Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, BBP Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın da katıldı.
"Hepimiz Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "Ne Mutlu Türk'üm diyene" sloganları atan Bursalılar, yaklaşık 1 saat süren yürüyüşün ardından konser alanına ulaştı.
Bu yıl çok daha fazla katılım ve büyük coşkunun gözlendiği Cumhuriyet Yürüyüşü'nün Hastane Alanında yapılan finalinde, Nilüfer Kadın Korosu, Nilüfer Halk Dansları Topluluğu, Nilüfer Türk Sanat Müziği Korosu, Nilüfer Türk Halk Müziği Korosunun ardından gösterilen "Ya İstiklal Ya Ölüm" filmi büyük alkış aldı. Coşku dolu binlerce Cumhuriyet sevdalısına seslenen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "Bu yıl 7.'sini gerçekleştirdiğimiz Cumhuriyet Yürüyüşümüz, bu büyük çağrımız, bir kez daha yankısını buldu ve yüz bini aşkın yurttaşımız sesimize ses verdi" dedi. Nazım Hikmet'in Hürriyet Kavgası şiirine konuşmasında yer veren Başkan Bozbey, tıpkı o şiirdeki gibi alanlarda olduklarını, dalga dalga karanlığın üzerine yüründüğünü vurguladı.
Bozbey alkışlar eşliğinde gerçekleştirdiği konuşmasında, "Cumhuriyet bir yaşam biçimidir bizim için... Cumhuriyet insanca yaşamaktır, Cumhuriyet özgürlüktür, Cumhuriyet bir ulusa en çok yakışandır... Çünkü 89 yıl önce kurulan laik Cumhuriyetimiz, bu ülkede yaşayan her bireyin özgürlük ve bağımsızlığının güvencesidir" ifadelerini kullandı.
Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey konuşmasında, "Bu yıl çifte bayram kutluyoruz. Ama içimiz buruk... Bir yanda komşularımızla gerilen ipler, diğer yanda Cumhuriyet'in halk tarafından kutlanmasına getirilen engeller... Ama egemenliğe tek başına sahip olduğunu sananlar, yolumuzu kesse de durmayacağız" dedi.
Başkan Bozbey, alanı dolduran onbinlerden çocuklara ve gençlere Cumhuriyet'in nasıl bir değer olduğunu anlatmalarını da istedi. 
Bozbey konuşmasını "İnadına Cumhuriyet! Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun!" diyerek bitirirken, havai fişek gösterisi görsel bir şölen yarattı. 
Ardından sahne alan ünlü sanatçı Volkan Konak muhteşem konseriyle tam bir müzik ziyafeti yaşattı. Volkan Konak, sevilen şarkılarını Hastane Alanını dolduran dev koro eşliğinde söyledi. Başkan Mustafa Bozbey de konser sırasında Volkan Konak'la aynı sahneyi paylaştı. Bozbey, üç türküyü birlikte seslendirdiği ünlü sanatçıya Cumhuriyet coşkusuna ortak olduğu için teşekkür ederek çiçek verdi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Seksenler 122. bölüm fragmanı izle 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk 1. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 8. bölüm fragmanı izle Medcezir dizisi 39. bölüm ne zaman yayınlanacak? Anasının Oğlu 4. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 8. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Diğer Yarım 11. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Küçük Kıyamet 56. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Kocamın Ailesi 8. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 90. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Anasının Oğlu 4. bölüm fragmanı izle Küçük Gelin 42. bölüm fragmanı izle Yılanların Öcü 1. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014 Güzel Köylü 10. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014 Yılanların Öcü 1. bölüm fragmanı izle Ruhumun Aynası 8. bölüm full izle, 26 Ağustos 2014 Güllerin Savaşı 7. bölüm full izle, 26 Ağustos 2014 Ulan İstanbul 10. bölüm full izle, 25 Ağustos 2014 Kaçak Gelinler 10. bölüm full izle, 25 Ağustos 2014 Arka Sokaklar yeni sezon fragmanı izle