Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

NİLÜFER BELEDİYESİ'NDEN ÖĞRENCİLERE KARNE HEDİYESİ BİSİKLET

Nilüfer Belediyesi 'En Çalışkan Kim' kampanyası çerçevesinde ilçedeki okullarda sınıf birincisi olan öğrencilere karne hediyesi olarak bisiklet dağıttı.

NİLÜFER BELEDİYESİ'NDEN ÖĞRENCİLERE KARNE HEDİYESİ BİSİKLET

Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl 6.'sı gerçekleştirilen "En Çalışkan Kim" kampanyasında bu yıl 440 öğrenciye bisiklet dağıtıldı. 55 ilköğretim okulundan başarılı öğrencilere bisikletleri Konak kapalı pazar yerinde armağan edildi. Törene Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa milletvekili adayı Lale Karabıyık ile meclis üyeleri katıldı.
Bozbey, kurum olarak genç ve çocuklara yönelik birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek, "Biz bisiklet dağıtırken sadece başarılı çocukları ödüllendirmiş olmuyor, bunun yanı sıra onları şehrimiz ve kendi gelecekleri adına daha sağlıklı bir ulaşım modeline de teşvik ediyoruz. Bugün başarılı çocuklarımızın bir yıllık emekleri karşılığını buluyor. 6 yıl önce başlanan bu proje gelecek yıllarda da devam edecek. Çünkü başarılı çocukların hedefleri doğrultusunda başarıya ulaşması bizim sorumluluğumuzdur. Onlar için en güzel hizmetleri yapmaya çalışıyoruz" dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya da, Nilüfer Belediyesi'nin başarılı öğrencilere bisiklet dağıtmasının örnek bir davranış olduğunu belirterek, "Öğrencilerimiz artık sınıf birincisi olabilmek ve bisikletleri alabilmek için kıyasıya yarışıyor. Bu tür faaliyetler eğitimde kaliteyi artırıyor" diye kaydetti.
Bisikletlerine kavuşan çocuklar, kurulan oyun parklarında da bütün bir öğretim yılının stresini attı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!