Newsweek online yayına geçti

80 yıllık haber dergisi Newsweek geçtiğimiz günlerde son basılı yayınıyla okuyucusunun karşısına çıktı.

Newsweek online yayına geçti

80 yıldır yayınlanan, ABD'nin en büyük haber dergilerinden biri olarak kabul edilen ve dünyanın pek çok ülkesine yerel diliyle ulaşan Newsweek geçtiğimiz günlerde son basılı yayınıyla okuyucusunun karşısına çıktı. Bundan sonraki hayatına dijital yayın olarak devam edecek olan dergideki bu değişimin, dergi yayıncılığını nasıl etkileyeceği ise merak konusu...


ABD'nin ünlü haber dergisi Newsweek basılı yayımcılığa son verdi. Yıllardır finansal açıdan zor durumda olan ve geçtiğimiz aylarda hayatta kalabilmek için artık sadece dijital yayın yapacağını duyuran Newsweek yönetimi, 31 Aralık 2012 sayısıyla matbuat dünyasına elveda dedi. Şirketten yapılan açıklamada kararın gazetecilik ya da markanın kalitesinden vazgeçildiği anlamına gelmediği, bu kararın basılı yayıncılık ve dağıtımın yarattığı ekonomik dayatmadan kaynaklandığı belirtildi.

1933'ten beri tüm dünyada dağıtımı yapılan dergi için planlanan değişim, The Newsweek Daily Beast Company'nin Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Tina Brown tarafından The Daily Beast'in internet sayfasından duyurulmuştu. Brown, adı "Newsweek Global" olacak dünya çapındaki yeni bir internet sitesine ücretli abonelik yoluyla ve tablet bilgisayarlarla ulaşacağını kaydetmiş ve bunun Newsweek için yeni bir dönem anlamına geldiğini söylemişti. Brown, kurucularından biri olduğu Daily Beast adlı internet sitesinin 2008'de Newsweek'le birleşmesinden sonra bu göreve gelmişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!