Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

New York'ta Zimmerman protestosu

ABD'nin Florida eyaleti mahkemesinin siyahi 17 yaşındaki Trayvon Martin'i öldüren beyaz- Hispanik asıllı George Zimmerman'ı suçsuz bulması ardından, ülke genelinde protestolar düzenlendi.

New York'ta Zimmerman protestosu

 

New York'tan Los Angeles'a kadar ülke genelinde Zimmerman hakkında verilen kararı 'Adaletsiz' bulan binlerce Amerikalı, 'Traycon Martin için adalet', 'Adalet yoksa barış yok', 'Senin çocuğunun sonunun da Trayvon gibi olmasını istemiyorsan haksızlığa karşı dur' yazılı pankartlar taşıyarak yürüdü.

George Zimmerman'ın, elinde silah ya da başka bir şey bulunmayan Trayvon Martin'i izleyip, daha sonra da silahla vurarak öldürmesi ardından, 'Kendisini savunduğu' gerekçesiyle mahkeme tarafından suçsuz bulunması ABD'nin New York kentinde de protesto edildi.

Polis merkezinin önünde toplanan yüzlerce kişi, mahkeme kararı aleyhine sloganlar attı. Trayvon Martin'in annesinin de katıldığı protestoda yapılan konuşmalarda, Afrika asıllı Amerikalılar'a karşı önyargılı tutum, ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmeleri eleştirildi. Konuşmaların ardından Brooklyn Köprüsü'nü yürüyerek geçen kalabalık grup, eylemlerini Adliye Binası önünde sürdürdü. Polisi yoğun güvenlik önlemleri aldığı protesto gösterileri sona erdi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!