Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Netanyahu'nun avukatı ücretini alamayacağı için davadan çekildi

Rüşvet, yolsuzluk ve görevi kötüye kullanma suçlamasıyla hakkında dava açılan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun en önemli avukatlarından biri ücretini alamayacağı için davadan çekildi.

Netanyahu'nun avukatı ücretini alamayacağı için davadan çekildi

Netanyahu, avukatlarının ücretini karşılamak için ABD'li milyarder arkadaşı Spencer Partrich'ten 2,9 milyon dolar borç alacaktı. Fakat İsrail başsavcılığı, bir hükümet yetkilisine özel fon aktarmanın "uygunsuz bir hediye" olacağı gerekçesiyle buna izin vermedi. Hatta savcılık, Netanyahu'nun avukat masrafları için, kuzeni Nathan Milikowsky'den aldığı parayı da iade etmesini istedi.

Bu kararın açıklanmasının ardından, Netanyahu'nun en önemli avukatlarından Micha Fettman'nın müvekkillini savunmaktan vazgeçtiği öğrenildi.

İsrail basını, Fettman'ın istifa kararının 'ücretini alamama ihtimaline bağlı' olduğunu yazdı. Ayrıca davayla doğrudan bağlantılı bir kaynak AFP'ye yaptığı açıklamada bu iddiayı doğruladı.

Geçtiğimiz mayıs ayında Netanyahu yolsuzluk, rüşvet ve güveni kötüye kullanma suçlamalarıyla ilk kez mahkemeye çıkmıştı. Netanyahu, hakkındaki bütün suçlamaları reddederken, görevdeyken yargılanan ilk başbakan olarak ülke tarihine geçti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!