Netanyahu: Esad'ın, İsrail'in misillemesine karşı dokunulmazlığı yok

İran'a karşı Avrupa'yı ikna turuna çıkan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, İngiltere ziyaretinde yaptığı açıklamalarda Suriye hükümetini de tehdit etti.

Netanyahu: Esad'ın, İsrail'in misillemesine karşı dokunulmazlığı yok

Londra'daki Policy Exchange'de soru-cevap seansına katılan Netanyahu, 'Suriye savaşı artık bitmeye yakınken, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın İsrail'in misillemelerden muafiyetinin bulunmadığını' söyledi.

İsrail Başbakanı ''Esad şunu dikkate almalı: Bu korkunç iç savaşı başlattıklarında İsrail müdahale etmedi. Artık savaş neredeyse biterken İran'ı mı davet ediyor? Artık dokunulmazlığı yok. Ateş ederse Esad'ın güçlerini yok ederiz'' dedi.

Dinleyicilerden biri, ABD'nin Kudüs Büyükelçiliğini Gazze'de protesto edenlerin kitlesel olarak katledilmesine atıfla 'İsrail ordusunun protestoculara karşı topluluk kontrolüne yönelik öldürücü olmayan yöntemleri niye kullanmadığı' sorusunu yöneltti.

İsrail'in Filistinlilere karşı gerçek mermi kullanmasını ''Hamas onların ölmesini istiyor'' diye savunan Netanyahu, şunları söyledi:

''Tazyikli suyu, gözyaşartıcı gazı deneik ama hiçbiri işe yaramadı. Ama sicilimize bakılırsa muhtemelen bir şeyler bulmaya çalışacağız. İstediğimiz son şey şiddet ya da çatışma.''

Dinleyicilerin ısrarlı soruları üzerine İsrail lideri ''Başka yolları denedik, işe yaramadı. Hamas onların ölmesini istiyor'' dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!